Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Koncert Mariki we Wrocławiu!

13 grudnia we wrocławskiej Strefie WZ pojawi się królowa polskiego reggae – Marika. Artystka za pośrednictwem swojej twórczości poruszy tematy wolności, zaufania i nadziei. Jako suport wystąpi Pepe Skuad.

Z pewnością w stolicy Dolnego Śląska, mimo smutnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego nie zabraknie pozytywnych wibracji płynących z głębi serca. Marika to artystka, której przedstawiać chyba nie trzeba. Doskonale odnajduje się w gorących rytmach czy bujanych dźwiękach rodem z Jamajki. Zagrała ponad 200 koncertów w klubach w całej Polsce. Ma na koncie również występy estradowe: Opera Leśna w Sopocie (TOPtrendy 2006), główna scena Coke Live Music Festiwal (2008) i Superjedynki (Opole 2009). 

Jej występy poprzedzały koncerty gwiazd takich jak Macy Gray, Gentleman, Panjabi Hit Squad, Sean Paul, Missy Elliott. 22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki – 'Plenty’ wydany nakładem Pomaton EMI.  Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od nu-jazzu i neosoulu po reggae, d’n’bass i funk.  Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków  oraz otrzymał nominację do Fryderyków 2008.

Warto  dodać, że w Strefie WZ pojawi się także Pepe Skuad czyli wrocławska ekipa hip-hopowa, w którą tworzy trzech raperów: Haju, Rekord i Rokson. Pierwsze utwory Pepe ujrzały światło dzienne w 2002 roku. Już w 2004 powstał ich pierwszy długogrający album pt. „Efekt Motyla”, po którym zespół zaczął grać  koncerty we Wrocławiu i w innych miastach dolnego śląska, supportując takich artystów jak m.in. O.S.T.R., Pezet, DonGuralesko, Płomień81 i innych.

 
 
 
 
 
Marika czyli Marta Kosakowska, urodziła się 14 grudnia 1980 w Białymstoku. Tworzy muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu.
Karierę rozpoczęła w 2002 r. z soundsystemem Bass Medium Trinity, który wydał bardzo dobrze przyjętą płytę 'Mówisz i masz’ w 2004 r.
Zagrała ponad 200 koncertów w klubach w całej Polsce. Ma na koncie również występy estradowe: Opera Leśna w Sopocie (TOPtrendy 2006), główna scena Coke Live Music Festiwal (2008) i Superjedynki (Opole 2009). Jej występy poprzedzały koncerty gwiazd takich jak Macy Gray, Gentleman, Panjabi Hit Squad, Sean Paul, Missy Elliott.
W 2006 r. wzięła udział w projekcie 'Polski ogień’ (Germaican Records, Tam Tam Records). Na albumie – będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy muzycznej znalazły się jej dwie piosenki: „Siła ognia” oraz „What’s Your Flava?”.
Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór „Moje serce”- owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem (prawie 2 miliony odsłon na YouTube).
22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki – 'Plenty’ wydany nakładem Pomaton EMI.
Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od nu-jazzu i neosoulu po reggae, d’n’bass i funk.  Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków oraz otrzymał nominację do Fryderyków 2008.