Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Koncert z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Projekt "Warszawskie Dzieci" to hołd oddany Powstańcom i jednocześnie wydarzenie propagujące historię Warszawy.

Stowarzyszenie ProCollegio w porozumieniu z Samorządem Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i władzami Uniwersytetu Warszawskiego organizuje w dniu 1 sierpnia 2009 r. koncert upamiętniający 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Głównym wydarzeniem projektu jest koncert plenerowy „Warszawskie Dzieci”, który odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 od godz. 17.00. Wystąpią warszawscy artyści i zespoły, dla których Warszawa jest nie tylko miejscem urodzenia, ale także istotnym elementem inspiracji. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną pieśni z barykad: m.in.: „Hymn Szarych Szeregów”, „Modlitwa Harcerska”, „Serce w plecaku”, „Warszawskie Dzieci”, także autorskie kompozycje muzyków biorących udział w wydarzeniu inspirowane tematem koncertu.

Utwory zostaną wykonane przez: Komety, Maleo Reggae Rockers, Cinq G, Tabula Rasa, Good Religion, Phantom Taxi Ride, Nowy Świat, Lady Mocca, Marcin Olak Trio, Hot Expert, OLGAquintet, The bartenders. Wybór artystów jest nieprzypadkowy. Każdy z wykonawców ma bogate doświadczenie sceniczne oraz potężne grono młodych fanów. Reprezentują odmienne style muzyczne, dzięki czemu koncert będzie miał niepowtarzalny i uniwersalny charakter. To artyści i zespoły, dla których Warszawa jest nie tylko miejscem urodzenia, ale także istotnym elementem inspiracji. Dobór artystów młodego pokolenia, którzy zaangażowali się w projekt, inspiruje innych do czerpania z bogatej tradycji Warszawy.

Koncert ma być manifestacją postaw wobec tego co zdarzyło się 65 lat temu w Warszawie, ale również popularyzacją nowego patriotyzmu, adekwatnego do wydarzeń współczesnych naszego miasta.

Przed koncertem o godz. 11.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie z udziałem kombatantów.

Projekt Warszawskie Dzieci zakończy się symbolicznie 3 października w 65 rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego projekcją filmu dokumentującego koncert. Projekcje chcielibyśmy połączyć z wystawą fotografii z koncertu. Miejscem projekcji będą kluby studenckie Indeks i Harenda.

 


Koncert Plenerowy „Warszawskie Dzieci”,
1 sierpnia 2009, godz. 17.00
Duży Dziedziniec UW

Wstęp wolny