Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Koncertowe i kabaretowe alternatywy dla tradycyjnych Andrzejek

Zbliżające się wielkimi krokami Andrzejki to niekoniecznie wróżby czy domówka u znajomych. Organizatorzy koncertów, kabaretów i spektakli teatralnych przygotowali na ten wieczór sporo różnorodnych atrakcji. W całej Polsce odbędzie się wiele imprez, które mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla tej ostatniej zabawy przed adwentem w tym roku.

Oprócz Sylwestra, Andrzejki są najhuczniej obchodzonymi imieninami w Polsce. Dodatkowo jest to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącym postem. Ten wieczór można spędzić bez tradycyjnego lania wosku i wybrać się na jedną z wielu imprez. Oto zestawienie najciekawszych z nich, zaproponowanych przez Tixar.pl, platformę pomagającą planować czas wolny, uwzględniając przy tym osobiste preferencje użytkownika.

 
Stolica w stylu glamour

Dla fanów hiszpańskich rytmów polecamy Nuevo Ballet Español, który będzie można zobaczyć 29 listopada o 19:00 w Sali Kongresowej w Warszawie. „Hollywood na Foksal” to kolejna propozycja na ten dzień. To muzyczno-teatralne widowisko rozpocznie się o 14:00 w Teatrze Sabat. Doskonałą zabawę gwarantuje Małgorzata Potocka, która reżyseruje spektakl. Całość na pewno będzie zrobiona z blichtrem, a cekinów i piór nie zabraknie.  Tego samego dnia klub Basen będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji wystąpi w nim Fenech-Soler, grupa zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty zatytułowanej „Rituals”. Dzień później w stolicy odbędzie się natomiast koncert wirtuoza gitary, Al Di Meoli, który odda hołd muzyce The Beatles w Sali Kongresowej.

 

Muzyczny Poznań

W sobotę, 30 listopada w hali nr 2. Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpi KAMP! z Rebeką. Zespół grający elektronikę w połączeniu z eksperymentalnym popem, rozpocznie koncert o 20:00. Tego samego dnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć sztukę, która odmieni ich życie miłosne. Tomasz Kot w rewelacyjnej roli Sex Guru przeprowadzi na wesoło pół wykład, pół terapię, która „leczy” problemy związane z życiem seksualnym. To jednak nie koniec atrakcji. W sobotę będzie można jeszcze wybrać się na koncert Behemotha, który wystąpi w klubie Eskulap.

 
Wrocław w rytmie lat 80-tych

29 listopada swoje 100-tne urodziny będzie świętowała Hala Stulecia. Z tej okazji zorganizowany został koncert znanego i lubianego artysty Shakin Stevensa. Tego samego dnia w Centrum Sztuki Impart odbędzie się też „Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne”. Impreza składać się będzie z dwóch części: finału konkursu wokalnego i koncertu galowego. Jego bohaterką będzie w tym roku Aga Zaryan.

 
Co jeszcze?

Na 29 i 30 listopada przygotowano także wiele innych propozycji, w wielu miastach Polski. Chcąc znaleźć coś ciekawego dla siebie, warto skorzystać z platform, posiadających wyszukiwarki imprez z całej Polski, pozwalających dodatkowo na wyszukiwanie imprez różnorodnych tematycznie. Więcej na http://www.tixar.pl.