Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs CGMA Emerging Leaders Competition 2020

W tym roku po raz pierwszy w Europie, w tym na czterech uczelniach ekonomicznych w Polsce, odbywa się konkurs CGMA Emerging Leaders Competition.

Projekt prowadzony przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) to niepowtarzalna okazja dla studentów Europy Środkowo-Wschodniej i Eurazji do zaprezentowania swoich talentów w dziedzinie finansów i zarządzania.

W edycji 2020 rywalizuje ze sobą ponad 100 drużyn z niemal 30 uczelni z 10 krajów (Polski, Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Czech, Słowacji, Gruzji, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Rosji; ich lista oraz więcej informacji znajduje się na stronie konkursu).

11 września zakończyła się pierwsza runda, czyli lokalne finały organizowane przez uczelnie. Z każdej z nich wyłoniona została jedna zwycięska drużyna, która 18 września weźmie udział w quizie CIMA. Pozwoli on wyłonić sześć drużyn zakwalifikowanych do 2. rundy.

W kolejnym etapie konkursu poznamy trzy drużyny, które znajdą się wśród Emerging Leaders Teams. A 30 października, kiedy to w Warszawie odbędzie się wielki finał, wybrana zostanie zwycięska drużyna – CGMA Emerging Leaders Champion.  

Nagrody w konkursie obejmują staże oraz oferty pracy, certyfikaty uczestnictwa, dostęp do kursów online i gadżety elektroniczne o łącznej wartości 5000 USD. 

Partnerami CGMA Emerging Leaders Competition 2020 są: UBS, Kaplan, serwis Kariera w Finansach i magazyn Eurostudent.