Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs dla grafików i fotografów

Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs dla grafików i fotografów pt. "Innowacje". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner i kopiarka)

Piotr Żabicki z CITTRU, odpowiedzialny za koordynację konkursu, tak przybliża ideę tej inicjatywy: „Chcemy, aby profesjonaliści, pół-profesjonaliści i amatorzy starali się pokazać „innowacyjność” w pracach fotograficznych i graficznych. Zdajemy sobie sprawę, że tak abstrakcyjne pojęcie może budzić kontrowersje, ale – patrząc z innej perspektywy – takie ujęcie tematyki powoduje, że zakres możliwych przedstawień jest bardzo szeroki. I nie chodzi nam tylko o nowe technologie, maszyny i „kosmiczne” podzespoły. W „innowacyjności” ważniejsze jest pokazanie czegoś znanego – niekonwencjonalnie, prezentacja nowych zastosowań rzeczy powszednich i własna, oryginalna interpretacja codziennych zachowań”.
Wydruki lub płytę CD z pracami oraz formularz zgłoszeniowy należy nadsyłać na adres CITTRU (ul. Czapskich 4, 31-110 Kraków) z dopiskiem „Konkurs Innowacje”. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie www.cittru.uj.edu.pl.
 
Główną nagrodą w konkursie jest nowoczesne i użyteczne urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka i skaner) wraz z oryginalnym pakietem oprogramowania CorelDraw oraz bonem na usługi fotograficzne w sieci Ostrowski – Fotografia Cyfrowa. Specjalne wyróżnienie – w postaci doskonałego statywu Velbon z precyzyjną głowicą – otrzyma najlepsza praca, której autor jest związany z UJ (pracownik, doktorant, student). Oprogramowanie Corela, sprzęt foto oraz bony na usługi fotograficzne w sieci Ostrowski – Fotografia Cyfrowa przypadną też w udziale pozostałym nagrodzonym uczestnikom. 
 

Prace konkursowe będzie można zobaczyć na wystawie zorganizowanej w jednym z prestiżowych budynków Uniwersytetu (Auditorium Maximum).
Więcej informacji na stronie: www.cittru.uj.edu.pl