Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs dla młodych projektantów

Autodesk Inc. zainaugurował konkurs Inventor Student Design Contest. Wszyscy słuchacze studiów wyższych, którzy do 1 maja 2007 r. zgłoszą swoje nowatorskie projekty 3D utworzone w programie Autodesk Inventor, mają szansę wygrać wspaniałe nagrody od firm HP, AMD i 3Dconnexion.

Jury, w skład którego wchodzą pracownicy firmy Autodesk, profesjonalni projektanci i specjaliści branżowi, oceni zgłoszenia na podstawie zakresu wykorzystania możliwości programu Autodesk, nowatorstwa i ogólnego wyglądu estetycznego. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 15 maja 2007 r.

„Studenci będą liderami innowacji jutra. Poprzez konkurs Autodesk chce zwrócić uwagę na ich talent i kreatywność” — powiedział Robert „Buzz” Kross, wiceprezes Autodesk, Dział Rozwiązań dla Przemysłu – „Dla młodych projektantów to świetna okazja, aby rozwijać swoje praktyczne umiejętności, a także zostać dostrzeżonym przez kolegów i wybitnych specjalistów branżowych”.

Autodesk Inventor to najbardziej popularne oprogramowanie do tworzenia projektów mechanicznych 3D, które jest przedmiotem nauczania na najbardziej szanowanych uniwersytetach i ośrodkach akademickich na świecie. Ten łatwy w nauce program pomaga studentom rozwijać, wykorzystywać i wypróbowywać umiejętności w zakresie projektowania, a finalnie wejść na rynek pracy z przewagą konkurencyjną. W trosce o rozwój nowego pokolenia inżynierów Autodesk uruchomił portal internetowy Student Engineering and Design Community, z którego studenci mogą bezpłatnie pobierać oprogramowanie, w tym program Inventor. Studenci, którzy zamierzają wziąć udział w konkursie Inventor Student Design Contest, muszą najpierw zarejestrować się w portalu, odwiedzając stronę www.students.autodesk.com.