Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs „Ekologia w Obiektywie 2007” rozstrzygnięty

Apel ekologiczny przedstawicieli świata polskiej kultury, zdjęcia lauretów konkursu a także fotografie zrobione przez sygnatariuszy Apelu do 15 sierpnia mozna zobaczyć na warszwaskim Barbakanie. Czynne całą dobę!

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac – ponad 1300. Wręczenie nagród odbyło się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w „Starej Galerii” ZPAF, która jest jedną z najbardziej prestiżowych galerii fotograficznych w Polsce. Impreza przyciagneła wiele znakomitych osobistości: aktorów, muzyków, podróżników i dziennikarzy. Podpisali oni Apel „Bądź światłoczuły” (przygotowany przez firmę Bayer) nawołujący do zwracania uwagi na ekologię: Bądź Światoczuły: wyłączaj, zakręcaj, segreguj,. Znany aktor teatralny i filmowy Artur Bartuś, tak skomentował swój udział w przedsięwzięciu: „Klimat na Ziemi zmienia się i tylko podejmując zdecydowane działania możemy temu zapobiec. Apelujemy do wszystkich ludzi, żeby oszczędzali energię i wodę oraz segregowali śmieci. Podpisując się pod Apelem zwracamy uwagę, że walczymy w ten sposób o przyszłość naszych dzieci i wnuków. Akcja ma na celu wyostrzenie problemów związanych m.in. z niebezpieczeństwem globalnego ocieplenia. Wiele zależy bowiem od nas samych. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może poprzez swoje codzienne działania i zmianę przyzwyczajeń ratować klimat na naszej planecie”. 
Firma Bayer wraz z UNEP od ośmiu lat realizuje projekty proekologiczne, tj. konkurs fotograficzny „Ekologia w Obiektywie”. W tym roku uczestnicy ubiegali się o nagrody w dwóch kategoriach: Przyroda – 912 zgłoszonych zdjęć, i Dewastacja – 392 fotografie. Zwycięzcą Grand Prix został Mariusz Ciesielski za pracę „Czekając na wiatr”. W przedziale wiekowym 12 – 18 lat, w kategorii Przyroda Nagrodę Główną otrzymał Patryk Dziubek za fotografię „Patka”. W kategorii Dewastacja zwyciężyła Karolina Kozon za pracę „Perfect Place”.
W przedziale wiekowym powyżej 18 lat w kategorii Przyroda Nagrodę Główną otrzymał Robert Kaczmarczyk za fotografię „Tresna”. W kategorii Dewastacja zwyciężył Mariusz Ciesielski pracą „Dymi”. Po 15 sierpnia wystawa zostanie przeniesiona na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie będzie mozna ją oglądać do końca września. Nagrodzone i wyróżnione fotografie oraz prace zakwalifikowane do wystaw pokonkursowych można również zobaczyć na stronie internetowej www.ekologiawobiektywie.pl

ZWYCIĘSKIE ZDJĘCIA:

Grand Prix
Mariusz Ciesielski „Czekając na wiatr”

Nagroda Główna, 12-18 lat

Patryk Dziubek „Patka”
Karolina Kozon „Perfect Place”

Nagroda Główna, powyżej 18 lat

Robert Kaczmarczyk „Tresna”
Mariusz Ciesielski „Dymi”