Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs Inżynierski EBEC (European Best Engineering Competition)

Konkurs Inżynierski EBEC (European Best Engineering Competition) organizowany jest przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Odbędzie się on już po raz dziewiąty, dając przyszłym inżynierom możliwość wykazania się wiedzą, umiejętnościami oraz kreatywnością. Nieprzeciętne pomysły, ciekawe zadania oraz świetna zabawa – tak w skrócie można by opisać ten projekt.

Aby wyłonić najlepszych, rywalizacja w konkursie przebiega etapowo. Zaczyna się on Testem Eliminacyjnym 9 kwietnia sprawdzającym podstawową wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Na jego podstawie zostaje wyłonione 14 najlepszych drużyn (po siedem drużyn w każdej z dwóch kategorii), które kwalifikują się do Finału Lokalnego odbywającego się 28 kwietnia. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach: Team Design i Case Study.
Team Design polega na skonstruowaniu prostego urządzenia, które spełni określoną funkcję, np. przejedzie wyznaczoną trasę lub przeniesie przedmioty z punktu A do B. Oceniana jest poprawność wykonania zadania jak i pomysł. Do budowy można użyć tylko dostarczonych materiałów, takich jak sznurek, taśma klejąca, płyty CD czy drewniane listewki.
Natomiast Case Study to przygotowanie optymalnego planu umożliwiającego rozwiązanie podanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki.
Zadania oceniane są przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele uczelni, firm oraz organizatorów.
Najlepsi uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności na Finale Ogólnopolskim w Warszawie w dniach 21-22 maja. Stamtąd już tylko krok dzieli ich od Finału Europejskiego, który w tym roku odbędzie się w Porto (Portugalia). Tam, spotkają się reprezentacje ze wszystkich krajów biorących udział w EBECu.
Nie może Cię tam zabraknąć! Podążaj za swoim instynktem inżynierskim, zbierz 4 osobową drużynę i aplikuj już dziś na www.ebec.pl

Spróbuj swoich sił i udowodnij, że jesteś prawdziwym inżynierem!