Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność

Problem niepełnosprawności postrzegany jest często głównie przez pryzmat medyczny. Nie myślimy o ludziach niepełnosprawnych w kategorii „pracowników”, których ambicje są takie same jak osób pełnosprawnych. Warto zmienić sposób postrzegania tego tematu, dlatego filmy konkursowe mają być poświęcone pracującym osobom niepełnosprawnym / z niepełnosprawnością.

Celem konkursu [Nie]pełnosprawność jest uwrażliwienie społeczeństwa na obecność osób z niepełnosprawnościami w miejscach pracy. Organizatorzy pragną uświadomić uczestnikom i potencjalnym widzom, że osoby niepełnosprawne nie powinny być sprowadzane jedynie do roli pacjentów walczących z tragedią. Brak rzetelnej wiedzy na ten temat wśród społeczeństwa prowadzi do stereotypizacji osób niepełnosprawnych i ich alienacji. Głównym zadaniem, jakie stoi przed uczestnikami konkursu, jest dążenie do przełamania tych barier.

Konkurs jest dedykowany każdemu, niezależnie od wieku, doświadczenia filmowego i umiejętności. Mile widziane będą także filmy autobiograficzne.

Zwycięzcę wyłoni jury, w którego składzie zasiądą m.in. Agata Gawska prezeska Fundacja Aktywizacja, Natalia Maliszewska, programerka Warszawskiego Festiwalu Filmowego czy Alma Mujanovič. aktywistka działająca na rzecz osób niepełnosprawnych.

Filmy krótkometrażowe (maksymalnie 15 minut) będzie można zgłaszać przez platformę https://filmfreeway.com/ od 16 marca do 16 kwietnia 2018 r. Pierwsze trzy miejsca otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 4000 zł.

Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja 2018 r.

2 czerwca w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym na warszawskim Służewcu odbędzie się specjalny pokaz filmów konkursowych oraz oficjalne wręczenie nagród.

Więcej informacji na stronie: http://bit.ly/konkursdokumentalni.