Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs One-2-One Mobile Startup-IT rozstrzygnięty

Projekt „e-park” zwyciężył w konkursie na najciekawsze pomysły wykorzystania wiedzy z zakresu technologii i marketingu mobilnego w zastosowaniach komercyjnych.

Projekt „e-park” autorstwa zespołu w składzie: Jacek Jelonek, Olgierd Stankiewicz, Wojciech Świtała zwyciężył w konkursie na najciekawsze pomysły wykorzystania wiedzy z zakresu technologii i marketingu mobilnego w zastosowaniach komercyjnych. Sponsorem i jednocześnie współorganizatorem konkursu organizowanego Politechniką Poznańską oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym jest giełdowa spółka One-2-One S.A.
 
Konkurs organizowany jest w ramach „Startup-IT” – projektu kompleksowych działań wspierających nowe projekty IT w Wielkopolsce. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie dla najciekawszych pomysłów z branży technologii i marketingu mobilnego. Za najciekawsze projekty autorzy otrzymają nagrody finansowe, najlepsze projekty będą tez miały szansę na realizację.
 
Zwycięski projekt „e-park” zawiera propozycje systemowego rozwiązania problemu parkowania w strefach ograniczonego postoju. Jury doceniło także pomysł Tomasza Drabarka „Wykorzystanie technologii RFID w organizacji EURO 2012”, oraz projekt Marka Nadry „Innowacyjny system badania opinii publicznej wykorzystujący telefony komórkowe w badaniach opinii publicznej.
 
Wszystkie zgłoszone projekty były bardzo ciekawe i nawet jeżeli nie otrzymały nagrody w naszym konkursie liczymy na to, ze zostaną wdrożone. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie tego konkursu. Zdecydowanie najlepszym projektem okazał sie projekt e-park autorstwa zespołu z Politechniki Poznańskiej w składzie: Jacek Jelonek, Olgierd Stankiewicz i Wojciech Świtała, który stanowi alternatywę dla klasycznego systemu taryfikacji miejsc postojowych, opierającego sie o bilety drukowane przez parkomaty. – mówi dr Zbigniew Krzewiński Organizator Konkursu
  
Informacje o konkursie dostępne są na stronach internetowych:
 
Organizatorem konkursu jest Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii Informacyjnych, konsorcjum Politechniki Poznańskiej i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.