Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” rozpoczęty

Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej ogłasza rozpoczęcie 10., jubileuszowej, edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego na interpretację piosenek Patronki.

Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 16 lat. Wystarczy wybrać dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej i zaproponować swoją interpretację. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Fundacji. Przesłuchania wstępne przed Jury odbędą się 11,12 i 13 czerwca br. w Warszawie. Dziesiątka szczęśliwych Laureatów pojedzie w sierpniu na tygodniowe warsztaty do Sopotu prowadzone przez Magdę Umer i Jerzego Satanowskiego. Finaliści wezmą również udział w koncercie na Mazurach, a na koniec zaśpiewają na Koncertach Finałowym i Galowym w Warszawie. Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe.
 
Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” cieszy się popularnością wśród młodych wokalistów. Poprzednie edycje wygrywały m.in.Magda Kumorek (2000), Magda Smalara (2001), czy Monika Dryl (2003). W tym roku z okazji jubileuszowej edycji Konkursu przewidujemy niespodzianki, m.in. koncert laureatów z ostatnich 10. lat.
 
Patronami Konkursu są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent m.st. Warszawy. Patronat honorowy nad Koncertem Galowym objęła Pani Maria Kaczyńska. Transmitowany na żywo Koncert Finałowy odbędzie się w Studio Muzycznym Trójki im. Agnieszki Osieckiej, a Koncert Galowy – w Teatrze Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie i będzie retransmitowany przez TVP2.
 
Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularze zgłoszeń na stronie www.okularnicy.org.pl/konkurs.php