Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs "PR dla regionów"

Ruszył ogólnopolski Konkurs „PR dla Regionów” na strategię promocyjną wybranej jednostki samorządowej. Do wygrania staż w Brukseli.

Organizatorzy zachęcają studentów z całej Polski, by przygotowali strategię promocyjną wybranej jednostki samorządowej. Główna nagroda to staż w Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego w Brukseli. Strategię oceniać będą przedstawiciele praktyków, naukowców, dziennikarzy i samorządowców. Autorzy najlepszych prac zaprezentują swoje pomysły we Wrocławiu.
 
– To dobry moment, by rozpocząć ogólnopolską dyskusję o wizerunku gmin, miast i regionów – uważa Szymon Sikorski, wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR). – Wiele samorządów prowadzi chaotyczne akcje, które pochłaniają pieniądze i nie przynoszą wymiernych efektów.
 
Tymczasem o wizerunek warto dbać – to pomaga w budowaniu relacji biznesowych i społecznych. – Do miasta, które jest nijakie nie przyjadą studenci, inwestorzy, czy turyści. Nie kupią tam mieszkań, nie założą firmy, nie stworzą stowarzyszeń. A to podstawa nowoczesnego, bogatego miasta i regionu – mówi Adam Mikołajczyk, dyrektor zarządzający Brief for Poland.
 
Strategie można wysyłać do 26 marca.
Konkurs przygotował Uniwersytet Wrocławski (studenci z Koła Młodych Politologów) i Polskie Stowarzyszenie Public Relations. Wspiera go organizacyjnie blisko 30 koordynatorów w całej Polsce.
 
Więcej informacji: www.prregionow.pl