Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs „PRaktykuj za granicą” rozstrzygnięty

Zakończyła się IV edycja konkursu „PRaktykuj za granicą” organizowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Laureatami konkursu zostali M. Pabijańska, Z. Cichoń i A. Pietrzak. W nagrodę wyjadą na zagraniczne staże.

 

Trzyetapowe zmagania studentów zainteresowanych PR-em i komunikacją społeczną w ramach konkursu „PRaktykuj za granicą” zaczęły się w lutym 2007 r. i zgromadziły rekordową liczbę prac konkursowych. Studenci z całego kraju nadesłali 87 projektów strategii komunikacji dla WWF Polska. Do ostatniego etapu konkursu jury zakwalifikowało siedmioro uczestników. Ich zadaniem było przedstawienie jurorom swojego pomysłu na kampanię w formie prezentacji multimedialnej. Spośród finalistów jurorzy wybrali troje laureatów konkursu, którzy wyjadą na zagraniczne staże.
Pierwsze miejsce zajęła Monika Pabijańska, studentka IV roku nauk politycznych oraz III roku europeistyki na Uniwersytecie Łódzkim. – Wygrana utwierdziła mnie w przekonaniu, że właśnie z PR-em chciałabym związać swoją przyszłość, a staż zagraniczny będzie wspaniałym wprowadzeniem w świat praktyki PR – powiedziała Monika. Laureatem drugiej nagrody został Zbigniew Cichoń, student II roku stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. – Konkurs od początku traktowałem bardzo poważnie, jako szansę na rozwinięcie skrzydeł w interesującej mnie dziedzinie. Staż w Brukseli będzie dla mnie olbrzymią porcją nowych doświadczeń – dodaje laureat II miejsca. Trzecie miejsce na podium zajęła Agnieszka Pietrzak, studentka V roku ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. – „PRaktykuj za granicą” to idealny sposób na sprawdzenie własnych możliwości– przekonuje Agnieszka.
Na zwycięzców „PRaktykuj za granicą” czekają staże w Londynie (I miejsce), Brukseli (II miejsce) i Monachium (III miejsce), programy Windows Vista i Office 2007 ufundowane przez Microsoft, przelot do Londynu i z powrotem dla laureatki I miejsca oraz nagrody pieniężne, które zapewnia organizator konkursu.  

Źródło: www.instytut.com.pl