Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Konkurs Primus Inter Pares 2008

Jeżeli chcesz pokazać jak wiele udało ci się osiągnąć, a zarazem wygrać super nagrody, weź udział w konkursie Primus Inter Pares.

Współzawodnictwo zawsze budziło wiele emocji, zarówno pozytywnych jak i tych negatywnych. Duch rywalizacji towarzyszy nam od zawsze, czy to podczas zawodów sportowych, czy w życiu codziennym. Teraz okazję do wykazania się mają najbystrzejsi i najbardziej aktywni studenci. Stowarzyszenie Primus Inter Pares oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów zapraszają do uczestnictwa w konkursie Primus Inter Pares Student Roku 2008.

Historia Primus Inter Pares sięga połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to przedstawiciele środowiska akademickiego i władz państwowych zaczęli nagradzać najwybitniejszych studentów. Idea współzawodnictwa niestety zanikła, ale została reaktywowana w Białymstoku w roku 1999. Jednak dopiero dwa lata później odbyła się pierwsza ogólnopolska edycja tego konkursu.
 
Obecnie wybór Primusa jest jednym z największych i najważniejszych przedsięwzięć akademickich w skali kraju, o czym świadczy fakt, że kolejne jego edycje obejmują swym patronatem najwyżsi urzędnicy państwowi. W czasach, gdy coraz więcej osób uzyskuje wyższe wykształcenie, konkurs ten daje szansę na wyróżnienie się spośród 2 milionów żaków w całej Polsce.
 
W rywalizacji o tytuł Pierwszego Wśród Równych mogą wziąć udział studenci wszystkich państwowych i niepaństwowych uczelni, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w konkursie. Pod uwagę brane są nie tylko oceny uzyskane przez kandydatów w czasie studiów, ale także ich aktywność naukowa i społeczna. Wybór najlepszego studenta odbywa się trzystopniowo: na szczeblu uczelnianym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Podczas uroczystej gali finałowej zwycięzca oprócz prestiżowego tytułu Primus Inter Pares otrzyma również samochód osobowy.
Jeżeli więc chcesz pokazać jak wiele udało ci się osiągnąć, a zarazem wygrać super nagrody (samochód i laptopy), weź udział w konkursie Primus Inter Pares. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez cały marzec poprzez formularz internetowy znajdujący się na stronie www.primusinterpares.pl