Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Korn ponownie w Polsce!

Korn ponownie zawita do Polski w związku z premierą najnowszego, ósmego krążka w ich karierze. Zespół należy do najbardziej popularnych zespołów, które pojawiły się w epoce określanej jako post-grunge, a w naszym kraju ma rzesze niezwykle oddanych fanów. Ostatni raz Korn zawitał do Polski w sierpniu 2005 roku jako gwiazda Metal Hammer Festiwal przed ukazaniem się siódmego albumu, "See You On The Other Side". Bilety w cenach od 120-150 zł będzie można kupić już od wtorku na stronie www.metalopolis.pl.

Amerykanie pracują właśnie nad ósmym albumem z nowym perkusistą. Miejsce Davida Silverii zajął Terry Bozzio, który ma na swoim koncie nagrania z takimi zespołami i artystami jak Duran Duran, Steve Vai czy Herbie Hancock. W tym też odnowionym składzie: James „Munky’ Shaffer (gitara), Reginald „Fieldy” Arvizu (bas), Terry Bozzio (perkusja) oraz rzecz jasna lider Jonathan Davis (wokal, dudy) usłyszymy Korn w katowickim „Spodku” 5 lipca.

 Zanim jednak na żywo przyjdzie nam usłyszeć Korn, w marcu ukaże się album z akustycznym koncertem, zarejestrowanym w ramach MTV Unplugged, jaki zespół dał 9 grudnia na Times Square w Nowym Jorku. Gościnnie usłyszeć będzie można tutaj wokalistkę Evanescence, Amy Lee oraz Roberta Smith’a z The Cure.
 
Ekspresyjne, ostre brzmienie zapewnia temu zespołowi milionowe nakłady płyt, pełne sale koncertowe i rzesze fanów na całym świecie. Już ich debiutancki album „Korn” z 1994 roku pokrył się platyną. Taki sam los czekał kolejne: „Life is Peachy” oraz „Follow The Leader”. Czwarty  krążek, “Issues”, debiutuje już na pierwszym miejscu listy Billboardu, a do brzmienia wnosi niesamowite  „zaskakująco rozległe poziomy energii i różnorodność struktur kompozycji”, jak pisano w recenzjach. „Untouchables” wzbogaca brzmienie amerykańskiej formacji o instrumenty smyczkowe i efekty elektroniczne, a „USA Today” określa ich płytę jako „symfonię z czyśćca”. Po miażdżąco ciężkiej, platynowej „Take A Look In The Mirror”, w 2005 roku przyszedł czas na „See You On The Other Side” w 2005 roku, z którym Amerykanie zawitali ostatnio do Polski.
 
Zaś już 6 lipca, w związku z premierą najnowszego albumu o nieznanym jeszcze tytule, Korn i ich najwierniejsi z wiernych polscy fani opanują katowicki „Spodek”! Bilety w cenach od 120-150 zł będzie można kupić już od wtorku na stronie www.metalopolis.pl
Bilety na sektory prasowe kosztować będą 195 zł, zaś na lożę: 300 zł.