Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Korn w Polsce dzień później

Już za trzy miesiące Korn ponownie zawita do Polski w związku z premierą najnowszego, ósmego krążka w ich karierze. Koncert w katowickim "Spodku" zapowiadany był na 5 lipca, jednak w związku z udziałem zespołu w projekcie Live Earth Korn Amerykanie zawitają do nas 6 lipca.

W 7 koncertach w ramach Live Earth oprócz Korna weźmie udział ponad 100 artystów z całego świata, w tym m.in. Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters, Fall Out Boy, Lenny Kravitz i wielu innych. Impreza ma promować świadomość w kwestii globalnego ocieplenia. Organizatorzy przewidują, że obejrzy je ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie, a występy transmitowane będą przez NBC i 7 sieci kablowych do 120 krajów świata.

Przypomnijmy, że Korn należy do najbardziej popularnych zespołów, które pojawiły się w epoce określanej jako post-grunge, a w naszym kraju ma rzesze niezwykle oddanych fanów. Ostatni raz Korn zawitał do Polski w sierpniu 2005 roku jako gwiazda Metal Hammer Festiwal przed ukazaniem się siódmego albumu, „See You On The Other Side”.

Amerykanie pracują właśnie nad ósmym albumem z nowym perkusistą. Miejsce Davida Silverii zajął Terry Bozzio, który ma na swoim koncie nagrania z takimi zespołami i artystami jak Duran Duran, Steve Vai czy Herbie Hancock. W tym też odnowionym składzie: James „Munky’ Shaffer (gitara), Reginald „Fieldy” Arvizu (bas), Terry Bozzio (perkusja), Clint Lowery (gitara) oraz rzecz jasna lider Jonathan Davis (wokal, dudy) usłyszymy Korn w katowickim „Spodku” 6 lipca. Oczywiście zakupione bilety na katowicki koncert zachowują ważność.

KORN + special guest
6.07.2007 – Katowice, „Spodek”, godz. 20.00
Otwarcie bram: 18.30