Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Korzystaj z wakacji swobodnie – poznaj sposób na proste dzielenie się rachunkami

W życiu studenta liczy się każdy grosz, również w trakcie wakacji. Wielu z nas musiało ciężko pracować, by pozwolić sobie na upragniony odpoczynek. Teraz czas ruszyć ku przygodzie lub zrelaksować się w komfortowym hotelu. Niezależnie od tego, gdzie planujesz spędzić wakacje, podpowiadamy nowatorski sposób na rozliczenia ze znajomymi.

Przelewy na numer telefonu

W XXI wieku gotówka staje się przeżytkiem. Poza zupełnym odludziem i wyjątkowymi sytuacjami przeżyjesz zarówno bez portfela, jak i bez karty kredytowej. Płatności i rozliczenia najwygodniej dokonywać za pomocą smartfona. W przypadku tych drugich z pomocą przychodzą przelewy na telefon BLIK. Jeśli ty i znajomi, z którymi zamierzasz spędzać wakacje, jesteście klientami największych polskich banków, takich jak Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski czy mBank, możecie rozliczać się za wszystko przy pomocy kilku kliknięć i bez znajomości numerów swoich rachunków bankowych.

Bo liczy się każdy grosz

Na czym polega wyższość BLIKOWANIA nad gotówką w przypadku wzajemnych rozliczeń? Tych ostatnich niekiedy trudno dokonać dokładnie, gdy każdy dysponuje tylko wyższymi nominałami. To typowa sytuacja na początku każdego wyjazdu. Dzięki przelewom na telefon osoba, która zapłaci wspólny rachunek, natychmiast otrzyma należność od pozostałych, niezależnie od dnia i pory. A przecież w życiu większości studentów liczy się każdy ciężko wypracowany grosz.

Portfel? Lepiej zostaw w hotelu

Gotówkę łatwo jest stracić i to nie tylko w przypadku wakacyjnego poluzowania swojej wewnętrznej dyscypliny finansowej. Lato stanowi czas żniw dla kieszonkowców, szczególnie w chętnie odwiedzanych przez turystów miejscach. Jeśli kradzież jeszcze nigdy cię nie spotkała, to znaczy, że… wszystko przed tobą. A może jednak nie? Udając się na deptak, zwiedzając miasto czy wypoczywając na plaży, portfel z kartą płatniczą i forsą przeznaczoną na wakacje najlepiej zostawić bezpiecznie w hotelu. Za lody, piwo, pamiątki czy bilety zwrócisz kumplowi lub koleżance natychmiast – w wielu aplikacjach bankowych BLIK działa tak, że stosowna ikonka pojawia się przy zapisanym kontakcie i już wiesz, że twój znajomy także korzysta z przelewów na telefon BLIKIEM. Zanim dokończysz drinka, pieniądze wylądują na jego rachunku, bez oczekiwania na księgowanie. Jeśli spędzacie wakacje w grupie, bezpieczniej i wygodniej, gdy nie wszyscy naraz mają przy sobie gotówkę.

Autostopem, pod namiotem, w kurorcie – poczuj niezależność

Szybkie przelewy na numer telefonu oznaczają niezależność. Jesteś bez portfela, ale nie bez pieniędzy, bo rozliczeń możesz dokonać wygodnie, natychmiast i w dowolnym momencie. W końcu ze smartfonem nie rozstajesz się nigdy, nawet gdy zamiast wakacji w resorcie wybierasz spływ kajakowy, biwak, trekking czy przygodę autostopem. Gotówka to przeżytek i zbędny balast!