Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kosmetologia – najbardziej obleganym kierunkiem!

Hitem tegorocznej rekrutacji na studia wyższe jest kosmetologia – pisze "Polska". W Łodzi o jedno miejsce na tym kierunku walczyło aż 21 maturzystów. Eksperci nie mają wątpliwości, że branża usług poprawiających urodę będzie się rozwijała.

Według „Polski” wyniki tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi zaskoczyły uczelnię. Okazało się, że największym powodzeniem wśród maturzystów cieszyła się kosmetologia. O 30 indeksów walczyły aż 643 osoby. Tymczasem na stomatologii o jeden indeks ubiegało się 14 osób, a na farmacji – 13.

Zdaniem wykładowców możemy mówić o modzie na tego typu usługi w Polsce. Maturzyści widzą, że rynek jest chłonny i chętnie wybierają kosmetologię, bo to pewnik na rynku pracy. Eksperci podkreślają jednak na łamach „Polski”, że kosmetologia to niełatwe studia. Maturzystki wybierają ten kierunek, bo wydaje im się, że to łatwy i pachnący zawód. Później okazuje się, że muszą uczyć się ludzkiej anatomii, dermatologii, immunologii. Często nie są na to przygotowane.

 
 
 
 
Źródło: gazeta.pl