Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Krótka relacja z Finału Ogólnopolskiej Olimpiady dla Erasmusów

Erasmusi z całej Polski wzięli udział w ogólnopolskim finale sportowym ESN Olympics. Wydarzenie miało miejsce 7 maja na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Pomimo tego, że rywalizacja była zacięta, a emocje dorównywały najbardziej prestiżowym zawodom sportowym, całe wydarzenie przebiegało w międzynarodowej atmosferze wzajemnej przyjaźni i dobrej zabawy. Najlepsza okazała się drużyna z Łodzi – „Locos de Cai”.

Uroczyste otwarcie finału ESN Olympics nastąpiło o godzinie 9.00. Zawodników powitały władze Akademii Obrony Narodowej, przedstawiciele dzielnicy Warszawa Rembertów oraz przedstawiciele zarządu ESN Polska. Wprowadzono flagi 11 krajów, z których pochodzili zawodnicy, odsłuchano hymn Unii Europejskiej oraz hymn Polski.

            Po oficjalnym rozpoczęciu każda z drużyn przystąpiła do rywalizacji w pływaniu. Początkowo w klasyfikacji prowadziły drużyny z Katowic i Torunia. Po pierwszej orzeźwiającej konkurencji wszystkie drużyny przeszły do udziału w trzech równolegle odbywających się dyscyplinach: marszobiegu, grach zespołowych oraz futsalu. W konkurencji marszobiegu najwięcej punktów uzyskała drużyna z Torunia, najszybciej pokonując dystans 2 kilometrów i odpowiadając poprawnie na największą liczbę pytań znajdujących się na stacjach trasy. W międzyczasie na hali sportowej inne drużyny zmagały się z torem przeszkód, skacząc przez płotki, rzucając piłką, czy próbując złapać równowagę po kilkukrotnym obróceniu się wokół kija. W dyscyplinie najlepiej poradziła sobie drużyna z Łodzi. Trzecią konkurencją, odbywającą się w tym samym czasie, co pozostałe, były zawody w futsalu. Walka na boisku trwała od pierwszej do ostatniej minuty. W finale zmierzyły się drużyny z Katowic i Łodzi. Po zaciętym meczu finałowym na tablicy nadal widniał wynik remisowy. Dopiero szósta kolejka rzutów karnych dała odpowiedź, że zwycięzcą zawodów futsalowych, jak i całego turnieju została drużyna z Łodzi – „Locos de Cai”.

            Pomimo wyczerpujących zmagań finałowych, każdy znalazł w sobie dużo energii, aby bawić się wspólnie na wieczornej imprezie pod hasłem „International Party” w klubie Glass Hause. O północy zwycięzcom wręczono puchar ESN Olympics, impreza trwała do białego rana.

Kontakt: Joanna Wakuluk, pr.swps@esn.pl, tel. 782 977 243

 

Tegoroczna edycja ESN Olympics jest pierwszą tego typu imprezą w Polsce. Zarówno organizatorzy jak uczestnicy podkreślają, że było to bardzo udane wydarzenie, które z całą pewnością należy powtórzyć a nawet rozwinąć na skalę ogólnoeuropejską.
Do zobaczenia za rok.