Eurostudent

Które celebrytki powiększały sobie piersi?

Kształtne piersi to od dawien dawna symbol kobiecości. Nie dziwi, więc fakt, że każda przedstawicielka płci pięknej chce mieć je jak najatrakcyjniejsze.

Wiele kobiet, w tym również liczne grono gwiazd i celebrytek, którym Natura poskąpiła „obfitości” tej części ciała, decyduje się na zabieg powiększenia piersi. Chęć posiadania większego biustu nie jest jedynym powodem poddania się takiej operacji – na augmentację decydują się również panie po mastektomii.

Znana amerykańska aktorka Angelina Jolie po podwójnej mastektomii poddała się zabiegowi rekonstrukcji piersi – obecnie znowu eksponuje swoje kształty na ekranie i uroczystych galach.

Aktorka postanowiła usunąć piersi z obawy przed rakiem (jej matka zmarła na tę chorobę. W przypadku aktorki lekarze szacowali ryzyko zachorowania na 87%). Decyzja Jolie (słynącej z urody i kobiecych kształtów) i zdecydowanie się na prewencyjne usunięcie jednego z symboli swojego seksapilu, wywołała medialny szum na całym świecie. Jedni podziwiali hollywoodzką gwiazdę, inni uważali, że podjęła decyzję pochopnie.

Christina Applegate, odtwórczyni jednej z głównych ról w komediowym serialu ”Świat według Bundych”, musiała usunąć piersi w skutek choroby nowotworowej. Po mastektomii popadła w depresję. Decyzja o pozbyciu się jednego z największych walorów była bardzo trudna. Obecnie aktorka jest zdrowa, została mamą, a po rekonstrukcji cieszy się „nowym” biustem. Jak sama jednak wyznała w jednym z wywiadów, silikonowy biust to zupełnie co innego.

Piersi, jako atrybut piękna szczególnie ważne są w świecie mody i fotografii. Wie coś o tym Natalia Siwiec – celebrytka i fotomodelka powiększyła kilka lat temu biust. Siwiec twierdzi, że piersi głównie powiększyła ze względu na wykonywany zawód. Jak mówi, nigdy nie miała małego biustu. Jednakże bardzo schudła i piersi nie wyglądały dobrze. Nie czuła się z tym komfortowo w pracy. Celebrytka na początku nie była zadowolona z wyników zabiegu. Po operacji jej piersi wydawały się olbrzymie. Obecnie przyznaje, ze przyzwyczaiła się do nowego rozmiaru.

Inna fotomodelka – Joanna Krupa, również otwarcie mówi o poddaniu się zabiegowi augmentacji. Piękność zza oceanu mimo sporego rozmiaru 75 C, zdecydowała się na operację tego typu. Sugerowano jej bowiem, że większe piersi, dają większe szanse w modelingu. Celebrytka pożałowała jednak swojej decyzji i powróciła do starego rozmiaru. Wyznała, że na szczęście kształt biustu pozostał taki sam.

Amerykańska piosenkarka Kelly Rowland (założycielka i członkini rozwiązanego w 2005 roku zespołu R’n’B Destiny’s Child) także zdecydowała się na skorzystanie z dobrodziejstw chirurgii plastycznej i powiększyła sobie piersi. W przeciwieństwie do innych gwiazd, przyznaje się do zabiegu. Swoje „nowe” kształty chętnie eksponuje nie tylko na czerwonym dywanie.

Piosenkarka Gwen Stefani powiększyła swój biust z miseczki A do miseczki B. Mimo że celebrytka nie wypowiada się w tym temacie, uważa się, że wszczepione ma implanty anatomiczne (nie pozostawiają kontury pod skórą, co zdarza się często u bardzo szczupłych kobiet). 

Jedna z atrakcyjniejszych polskich dziennikarek Agnieszka Szulim, otwarcie mówi o powiększeniu piersi. Przyznaje, że nigdy nie miała kompleksów związanych z tą częścią swojego ciała. Po prostu uznała, że lepiej będzie wyglądać z nieco większym biustem. Nie żałuje podjętej decyzji i czuje się teraz lepiej ze sobą.

Słynąca z perfekcyjnego ciała, trenerka Ewa Chodakowska, opowiedziała szczerze fanom na Facebook’u o zabiegu powiększenia piersi, jakiemu poddała się jakiś czas temu. Trenerka otwarcie wyznała, że kiedyś nie akceptowała siebie oraz swojego ciała. Patrząc w lustro widziała wiele mankamentów. Na pierwszym miejscu listy poprawek znalazł się biust. Mimo że Chodakowska jest zadowolona ze zmiany, nie zdecydowałaby się już na kolejny zabieg z chirurgii estetycznej. Obecnie przekonuje wszystkich do akceptacji swoich ciał – nie tylko tego, co jest doskonałe, ale także tego, co od ideału nieco odstaje. Dla trenerki kluczem do pogodzenia się z własną fizycznością była aktywność fizyczna.

Jak wyglądają piersi przed i po zabiegach możecie zobaczyć tutaj: www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/powiekszanie-piersi

foto: fotolia