Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kursy dla studentów – wiele możliwości

Czas studiów sprzyja wielokierunkowemu rozwojowi. I nie chodzi tu tylko o obowiązkowe zajęcia na uczelniach. Dzięki wykładom i ćwiczeniom, które odbywają się w różnych godzinach, studenci są bardziej dyspozycyjni niż pracownik, który pracuje na całym etacie. Zatem dlaczego nie wykorzystać tego czasu na ciekawe kursy dla studentów.

Podczas nauki w trakcie studiów mózg jest chłonny i łatwiej przyswaja wszelkie informacje, niż po 25. roku życia. Najlepszym pomysłem na wykorzystanie tego okresu w życiu jest rozwój na wielu płaszczyznach. Sprzyja temu również luźny grafik – studenci dzienni często mają wolne poranki albo popołudnia, nie dysponują tylko wieczorami, tak jak statystyczny pracownik etatowy. Dzięki temu można trafić do grupy z mniejszą liczbą kursantów. Kolejnym czynnikiem, który zachęca do korzystania z różnych aktywności jest możliwość uzyskania, często bardzo atrakcyjnej, zniżki studenckiej.

Studencie ćwicz intelekt

Wśród kursów dla studentów można odnaleźć wiele interesujących propozycji. Podstawową ofertą są oczywiście kursy językowe, organizowane przez różne instytuty i szkoły – na różnych poziomach edukacji, w różnych przedziałach czasowych i oczywiście z różnymi opłatami. W czołówce placówek, które oferują kursy języków obcych są: British Council, Instytut Goethego, Instytut Cervantesa, Instytut Austriacki, instytut Włoski. W każdym mieście akademickim znajduje się szereg szkół językowych, które poza podstawowymi językami dają możliwość nauki mniej popularnych, takich jak: czeski, fiński, węgierski, hebrajski, duński, szwedzki, japoński.
Dodatkową opcją jest możliwość nauki z native speakerem, bądź indywidualne lekcje z obcojęzycznym studentem. Niektórzy preferują również samodzielną naukę przy pomocy materiałów dydaktycznych, z samodzielnie wykonanymi fiszkami lub przez oglądanie filmów i słuchanie nagrań w obcym języku.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kolejną, najczęściej wybieraną aktywnością poza studiami są zajęcia sportowe. Króluje tu fitness z jego różnorodnymi gałęziami, takimi jak: pilates, streching, TRX, ABT, treningi obwodowe, uwielbiana przez kobiety ZUMBA i oczywiście zajęcia na siłowni, preferowane głównie przez mężczyzn. Coraz więcej osób decyduje się na treningi indywidualne. Cały czas w modzie jest: bieganie, jazda na rowerze i rolkach, piłka nożna, siatkówka i koszykówka.

Rozwijaj talenty

Czas studiów, w którym zazwyczaj nie ma się innych, poza nauką, obowiązków, sprzyja rozwijaniu swoich zdolności i pasji. Warto poświęcić trochę wolnego czasu na sprawdzenie, czy może warto zająć się w przyszłości tym, co lubimy. Coraz więcej osób decyduje się na kursy: krawieckie, gry na instrumentach muzycznych, tańca, fotograficzne, języka migowego, ceramiki i rzeźby, ale także na inne, specjalistyczne, kursy: Kurs opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Oferta jest bardzo bogata, szczególnie w miastach akademickich i pozwala właściwie każdemu na znalezienie czegoś ciekawego. Pasjonaci wody i gór mogą również wziąć udział w kursach żeglarskich i różnorodnych szkoleniach górskich.


Wszystkie zajęcia pozauczelniane mogą stać się nie tylko źródłem rozwoju, ale miłą odskocznią od obowiązków studenta. Są też wspaniałą okazją do poznania nowych ludzi, a przede wszystkich sprawdzenia, które pasje warto rozwijać przez całe życie.