Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kursy naukowe za granicą – BEST Coursers

BEST Courses – cykl odbywających się w całej Europie prawie bezpłatnych kursów naukowych przeznaczonych dla studentów uczelni technicznych. Ty też możesz wyjechać do jednego z europejskich miast prawie za darmo.

Kursy naukowe organizowane przez BEST są niesamowitym wyzwaniem!

Każdego roku podczas 4 sezonów lokalne grupy BEST przygotowują tygodniowy (w lato dwutygodniowy) kurs poświęcony konkretnemu zagadnieniu. Może to być energia odnawialna, nanotechnologia, astronomia, sztuczna inteligencja – niektóre tematy mają charakter stricte techniczny, inne ukierunkowane są na zagadnienia businessowe i marketingowe.
Kursy z założenia mają być dostępne dla wszystkich, dlatego też uczestnictwo w nich nie jest odpłatne. Jedyny koszt jaki ponosisz to koszt transportu na miejsce w którym odbywa się szkolenie – jednak sam wybierasz czy będzie to samolot czy autostop. Brak odpłatności dotyczy kursów naukowych (jest ich zdecydowana większość), tzw. leisure events wiążą się z konieczności wniesienia opłaty.

Kurs jest wydarzeniem naukowym, jednak nie wszystko co naukowe jest nudne. Wieczorami na pewno będziesz miał okazję poimprezować i zwiedzić wiele ciekawych zakątków w mieści, do którego się wybierzesz. Kurs to także świetna okazja do poznania innych kultur (uczestniczą w nich osoby z wielu krajów), zawarcia nowych znajomości, pracy i zabawy w międzynarodowej grupie – a także wartościowy punkt w Twoim CV.

Wiele osób zastanawia się czy trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę by uczestniczyć w kursie. Cóż, by uczestniczyć w kursie potrzebna jest chęć uczestnictwa, a nie bogata wiedza o wybranym zagadnieniu. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to znajomość angielskiego, wszelkie zajęcia odbywają się właśnie w tym języku. Nic nie stoi na przeszkodzie by student elektroniki uczestniczył w kursie o kreowaniu korporacyjnego wizerunku, a student administracji zgłębiał tajniki nanotechnologii. Wybierając kurs możesz sugerować się zarówno tematem jak i miejscem, które pragniesz odwiedzić.

Więcej informacji na stronie: http://best.warszawa.pl/