Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Laibach & Juno Reactor w Palladium

Już w najbliższy czwartek, 10 grudnia, zawita do naszego kraju kontrowersyjny zespół ze Słowenii – Laibach w towarzystwie międzynarodowej grupy Juno Reaktor, pod przewodnictwem Brytyjczyka Bena Watkinsa.

 
 
 
Na jednej scenie warszawskiego Palladium wystąpią dwie znakomite gwiazdy słynące z widowiskowych koncertów.
Laibach i Juno Reactor spotkali się po raz pierwszy w 1994r., w Londynie, na legendarnej 429 Harrow Road, gdzie znajdowała się siedziba Mute Records. Od tamtej pory drogi obu grup krzyżowały się wielokrotnie, co w konsekwencji zaowocowało ideą zorganizowania wspólnej europejskiej trasy koncertowej – „Double Headline European Tour 2009”. 
 
Premierowy koncert odbył się już 18 września w stolicy Słowenii, Lublanie z okazji otwarcia nowego centrum kultury – Kino Siska. Pozostała część trasy, w ramach której oba zespoły odwiedzą 11 państw europejskich, zaplanowana została na grudzień br.
 
Zarówno w związku z planowaną trasą, jak i przygotowaniami do przypadającej w przyszłym roku trzydziestej rocznicy powstania grupy Laibach, zespół przygotował nowe aranżacje do kilku starych utworów jeszcze z pierwszej polowy lat osiemdziesiątych.
 
 
10.12.2009, godz. 19.00
Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
 
Oficjalna strona internetowa Laibach: www.laibach.nsk.si
MySpace Laibach: www.myspace.com/Laibach
Oficjalna strona internetowa: www.myspace.com/juno_reactor