Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Laurealia 2007 w Krakowie

20 maja 2007 roku na Rynku Głównym odbędą się Laurealia 2007 – święto absolwentów uczelni wyższych. Zagrają m.in. Present Perfect, Los Fuegos i T.Love.

Laurealia są imprezą cykliczną organizowaną przez Klub Absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego z udziałem gen. broni Mieczysława Bieńka oraz VI Brygady Desantowo-Szturmowej WP. Do uczestnictwa w Laurealiach zostali zaproszeni także artyści młodego pokolenia (PresentPerfect, Los Fuegos, Teatr ognia Mandragora) oraz kultowy zespół T.Love. działający przyFundacji dla UJ, skierowaną nie tylko dla absolwentów uczelni, ale wszystkich mieszkańców Krakowa. Scenariusz tegorocznej imprezy będzie nawiązywać do ważnych dat i epok w historii polskich uczelni, ale również będzie symbolicznym powrotem do czasów studenckich. Ważnym punktem programu będą skoki spadochoronowe na Rynek Główny w Krakowie

Więcej informacji na stronie www.klub.uj.pl
PROGRAM LAUREALIA 2007
SKOKI W CZASIE I PRZESTRZENI 
 
20 maj 2007
Płyta Rynku Głównego w Krakowie
 
Prowadzenie imprezy:
ANA NOWICKA i MONIKA KUFEL
 
18.00 Skoki spadochronowe na Rynek z udziałem VI Brygady Desantowo-Szturmowej WP
 
Ø       Skok w przestrzeni zapoczątkowujący skoki w czasie. Spadochroniarze
w trakcie lądowania rozwiną banner z zegarem – logo Laurealiów
 
18.30 Uroczyste powitanie uczestników imprezy przez Rektora UJ oraz Rektorów     innych uczelni krakowskich
 
19.00 Rozstrzygnięcie konkursu na limeryk „Smocze jajo” i wręczenie nagród
 
19:30 Koncert zespołu PresentPerfect
 
Ø       Muzyczny powrót do czasów studenckich. W programie koncertu znajdą się stare przeboje polskich i zagranicznych artystów wykonywane
w nowych aranżacjach przez zespół PresentPerfect.
 
20:30 Show Teatru Ognia
 
Ø       Spektakl wykorzystujący ogień jako główny element przedstawienia. Fire-show to oryginalny pokaz łączący w zaskakujący sposób światło, muzykę, ruch, i strój. W świetle ognia zobaczyć będzie można odpowiednio podświetlone symbole Laurealiów.
 
21.00 Koncert finałowy zespołu T- LOVE
Ø       T- Love to kultowy zespół ogólnie znany wielopokoleniowej publiczności. Ze względu na oryginalne teksty i brzmienie cieszy się nieustanną popularnością wśród kolejnych pokoleń studentów i absolwentów.