Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„LCCI Business English Competition” zgłoszenia tylko do 28 pażdziernika

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Językowego „LCCI Business English Competition pod honorowym patronatem Ambasady Brytyjskiej, MNiSW oraz MEN odbędzie się 18 listopada 2011 roku o godz. 16.00 jednocześnie w 18 najlepszych polskich uczelniach.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie http://www.lcci.org.pl/konkurs

To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce, które na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń studenckich. Udział w konkursie jest bezpłatny.Mogą w nim brać udział studenci wszystkich szkół wyższych w Polsce. Konkurs jest dla nich szansą zmierzenia się ze specjalistycznym słownictwem biznesowym i zasadami obowiązującymi w międzynarodowym środowisku zawodowym oraz sprawdzenia umiejętności językowych, które w przyszłej karierze będą miały istotne znaczenie.

Praktyczna umiejętność posługiwania się ‘Business English’ jest niezmiennie wymieniana jako jedno z najważniejszych oczekiwań pracodawcy. A zatem dla studentów jest to również możliwość zdobycia nowych kwalifikacji cenionych przez przedsiębiorców w Polsce i na całym świecie.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest firma inMedia Polska, Krajowy Reprezentant Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

W Konkursie posłużono się dwuczęściową formułą: testu i eseju. Temat eseju w poprzedniej edycji konkursu brzmiał „Discuss the importance of technological methods of communication in the modern business Word.”

Zdaniem Komisji Egzaminacyjnej z Wielkiej Brytanii uczestnicy konkursu poprzedniej edycji wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, wszechstronnymi umiejętnościami językowymi, trafnie argumentowali swoje stanowisko i ujmowali prace konkursowe w logiczne struktury.

Nieustannie zwiększająca się liczba uczestników konkursu jest z kolei świadectwem coraz lepszego opanowania przez studentów specjalistycznego słownictwa i chęci sprawdzenia kompetencji, a także prestiżu wydarzenia.

Organizatorzy i sponsorzy konkursu ufundowali atrakcyjne nagrody; zagraniczną praktykę w renomowanej firmie EDI w Wielkiej Brytanii, oraz cenne nagrody rzeczowe.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w Warszawie wiosną 2012 roku w obecności Patronów, Sponsorów oraz mediów, a także przedstawicieli uczelni będących Centrami konkursowymi.