Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Lektury na lato od Wydawnictwa Znak – weź udział w wakacyjnym konkursie Eurostudenta

Zacisze Gosi, Jeszcze jeden dzień, Kręte ścieżki

Katarzyna Michalak, Zacisze Gosi,  

Zacisze Gosi to kolejna – po bestsellerowym Ogrodzie Kamili – powieść z „kwiatowej serii” Katarzyny Michalak. Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury. Poznaj niezwykłą historię o miłości, marzeniach i wybaczaniu. To wciągająca lektura, idealna na lato. Polecamy.

 

Jeszcze jeden dzień, Mitch Albom

Miłość matki traktujemy jako coś oczywistego, naturalnego, danego na zawsze. Wydaje nam się, że zawsze będzie jeszcze mnóstwo czasu, żeby się za nią odwdzięczyć. Jednak któregoś dnia ten czas się kończy i okazuje się, że jest za późno. Wtedy oddalibyśmy wszystko za jeszcze jeden dzień, żeby powiedzieć, jak ważna jest dla nas matczyna miłość. Takiej szansy jednak nie mamy. Taką możliwość otrzymał jednak bohater książki Jeszcze jeden dzień, Chick, który, dzięki cudownemu splotowi wydarzeń, mógł odbyć tę najważniejszą rozmowę…

 

Kręte ścieżki, Richard Paul Evans

Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanawia wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wie, gdzie pójdzie i co go spotka, ale jakaś wewnętrzna siła pcha go do przodu. Nie ma też szczególnych oczekiwań co do tej wyprawy, spotkań z ludźmi – jednak los chce inaczej. Na jego drodze stawia niezwykłe osoby, które zmieniają go na zawsze. „Kręte ścieżki” to opowieść o wolności i wybaczaniu. Wciągająca i refleksyjna historia.