Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Lepsza pamięć" – poradnik

Poradnik wydany przez Flashbook to kieszonkowy, indywidualny trening pamięci według unikalnej metody Geisselharta.

Autorzy uczą, jak polepszyć swoje umiejętności w dziedzinie zapamiętywania: pinów, liczb, haseł, dat, nazwisk, numerów telefonów, zadań. Praktyczne rady i triki sprawiają, że kieszonkowy hiperprzewodnik Lepsza pamięć przyda się zarówno w pracy i w domu.

Sięgnij po ten unikalny kieszonkowy przewodnik
i poznaj odpowiedzi na pytania:

Jak zapamiętać wszystkie piny i hasła?
Jak zapamiętać szczegóły wszystkich spotkań?
Jak zapamiętywać twarze i nazwiska?

Każdy z nas niemal codziennie musi zapamiętywać mnóstwo informacji: daty, nazwiska, kody, hasła, sprawy do załatwienia, argumenty, które mamy przytoczyć w dyskusji. Ich zapominanie może przysporzyć nam niemałych problemów. Kieszonkowy hiperprzewodnik Lepsza pamięć pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Opisana w Lepszej pamięci unikalna metoda Geisselharta pozwala na szybką i efektywną poprawę pamięci. Dzięki łatwym ćwiczeniom i sprytnym trikom w krótkim czasie można osiągnąć zaskakujące rezultaty. Autorzy uczą, jak skutecznie zapamiętywać liczby, twarze, tytuły, a nawet pojęcia abstrakcyjne. Doradzają, w jaki sposób wykorzystywać pamięć długotrwałą oraz jak bez kłopotu odtwarzać z pamięci liczby, daty, nazwiska czy choćby argumenty potrzebne w dyskusji. Lepsza pamięć pokazuje także, w jaki sposób do ćwiczenia pamięci wykorzystywać zmysły i wyobraźnię, a także jak można rozwinąć zdolność koncentracji.

Ćwiczenia pamięciowe przedstawione w Lepszej pamięci nie wymagają wysiłku ani długiego czasu. Wystarczy regularnie poświęcić na nie kilka minut. Pierwsze efekty można osiągnąć już po kilku dniach. Stosując systematycznie proponowane techniki, można trwale poprawić możliwości swojego mózgu!

Roland R. Geisselhart – z wykształcenia psycholog, obecnie jeden z najbardziej znanych trenerów technik zapamiętywania i koncentracji dla menedżerów. Kształci też trenerów pamięci. Liczne występy telewizyjne, m. in. w poświęconym zdrowiu programowi Praxis dra Alfreda Bioleka, przyniosły mu dużą popularność. W jego seminariach prowadzonych w wiodących przedsiębiorstwach Niemiec, Szwajcarii i Austrii udział wzięło do tej pory ponad sto tysięcy uczestników. Współautorką hiperprzewodnika jest Christiane Hofmann – trener technik relaksacyjnych. Wspólnie z Rolandem R. Geisselhartem opublikowała już kilka książek.