Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Les Miserables – warto posłuchać

Les Misérables (Nędznicy) to adaptacja filmowa musicalu na podstawie powieści Victora Hugo, który odniósł ogromny sukces na scenach całego świata (ponad 60 mln widzów w 42 krajach), przetłumaczonego na 21 języków.

Filmowej adaptacji podjął się zdobywca Oscara – Tom Hooper, a w głównych rolach występują takie sławy Hollywood jak: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Aaron Tveit, Samantha Barks oraz Helena Bonham Carter i Sacha Baron Cohen (słynny Borat).

Akcja Nędzników dzieje się w 19-wiecznej Francji i opowiada czarującą historię niespełnionych marzeń, nieodwzajemnionej miłości, namiętności, poświęcenia i odkupienia – ponadczasowe świadectwo istoty  człowieczeństwa.  Jackman gra rolę byłego więźnia Jean’a Valjean’a, od lat ściganego przez bezwzględnego policjanta Javert’a (Crowe) po tym, tak łamie zasady swojego warunkowego zwolnienia. Kiedy Valjean zgadza zaopiekować się małą Cosette, córką koleżanki z fabryki – Fantine’s (Hathaway), ich życie zmienia się już na zawsze.

Soundtrack do filmu zawiera m.in. takie utwory jak: “I Dreamed a Dream,” “Bring Him Home,” “One Day More” oraz “On My Own”.


Universal Music Polska