Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Liczy się pomysł!

Zdarzyło Ci się nieraz stworzyć „coś z niczego”? Zbierałeś kiedyś puszki, żeby zbudować solar powietrzny? Być może myślałeś o opracowaniu planu, który ułatwiłby życie codzienne? Jeśli Twoja odpowiedź na choćby jedno z tych pytań brzmi Tak, nie czekaj ani chwili dłużej, aplikuj na EBEC-a!

EBEC Poland, czyli European Best Engineering Competition Poland 2014, to już ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Biorą w nim udział studenci z sześciu wiodących uczelni w Polsce: Politechnik Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Konkurs ma na celu pokazanie uczestnikom, że wiedzę inżynierską można wykorzystywać w praktyce na wiele ciekawych sposobów.


Pierwszym etapem jest test eliminacyjny, który odbędzie się już 10 kwietnia. Sprawdza on zdolność logicznego myślenia, kreatywność oraz wiedzę techniczną i umiejętność jej wykorzystania. Zasady są bardzo proste: w sześciu miastach test odbywa się jednocześnie. Rywalizują ze sobą drużyny podzielone na czteroosobowe zespoły. Czternaście najlepszych drużyn kwalifikuje się do finału lokalnego w jednej z dwóch wybranych wcześniej kategorii: Case Study lub Team Design. Case Study jest kategorią, podczas której uczestnicy mają za zadanie opracować rozwiązanie danego problemu z zakresu ochrony środowiska, mechaniki, budownictwa, architektury bądź informatyki. Team Design polega natomiast na skonstruowaniu określonego urządzenia mającego za zadanie spełnić daną funkcję. Może to być np. przebycie drogi z punktu A do punktu B, bądź przetransportowanie przez urządzenie, ładunku na określonej wysokości. Uczestnicy mają do dyspozycji m.in.: drewniane listewki, sznurki, słomki, płyty CD, taśmę klejącą  i inne materiały pozwalające do stworzenia „czegoś z niczego”.

Już 22 i 23 maja zwycięzcy finałów lokalnych będą walczyć na Politechnice Śląskiej w Gliwicach o tytuł laureatów Finału Ogólnopolskiego. Najlepsi zaprezentują swoje umiejętności
w Finale Europejskim w Rydze (Łotwa).

Chcesz wykorzystać umiejętności majsterkowania i jednocześnie świetnie się bawić? Nie czekaj ani minuty dłużej, zbierz czteroosobową drużynę i zarejestruj się na www.ebec.pl

Masz czas tylko do 8 kwietnia!