Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"List do Ciebie" – premiera nowego klipu zespołu DAGADANA

Subtelna poezja Janusza Różewicza została wrzucona w rzeczywistość japońskiej metropolii – pełnej blasku neonów, intensywnych kolorów i wielkomiejskiego tempa.

Wizyta w Tokio jest jak podróż na księżyc… Pierwszy teledysk do tytułowego utworu z nowej płyty polsko-ukraińsko-amerykańskiego zespołu DAGADANA  „List do Ciebie” w reżyserii Piotra Onopy rzeczywiście przypomina spacer po kosmicznym lunaparku. Subtelna poezja Janusza Różewicza została wrzucona w rzeczywistość japońskiej metropolii – pełnej blasku neonów, intensywnych kolorów  i wielkomiejskiego tempa. Pamiętamy ten świat z filmu Sofie Coppoli „Między słowami”, ale  tym razem historia opowiedziana jest z perspektywy młodych Japończyków. Trzecim, być może najważniejszym, bohaterem teledysku jest Tokio samo w sobie. Bardzo efektownie i czujnie pokazał je Jacek Szymański – autor zdjęć do klipu.

Album „List do Ciebie” ukazał się 15 lutego nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety — Janusza Różewicza. Promocji albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa.


Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.