Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2007

Hasłem tegorocznej 37. edycji Lubuskiego Lata Filmowego jest : "Historia. Prawda i pojednanie". Impreza odbedzie się w dniach 24.06.2007 – 01.07.2007.

Dokładny program festiwalu poznamy już 19 czerwca. Jedno jest pewne: będzie bardzo filmowo! Lubuskie Lato Filmów istnieje od 1968 roku. Bogata tradycja oraz doświadczenie organizatorów są gwarantem popularności jaką cieszy się impreza. Wart podkreślenia jest fakt, że LLF to nie tylko festiwal filmów, ale także forum dyskusyjne i miejsce spotkań osób, dla których kino jest sprawą szalenie istotną! Tegoroczny program przewiduje forum dyskusyjne dotyczące głównego festiwalowego tematu „Historia. Prawda i pojednanie”, seminaria: ”Obraz kobiety we współczesnym filmie polskim i niemieckim”, ”Prawa kobiet w filmie polskim i niemieckim” oraz dyskusję plenerową ”Człowiek a system komunistyczny”.

Wyjątkowości imprezie dodaje miejsce, w którym jest organizowana. Festiwal odbywa się w miejscowości położonej wśród lasów i jezior. Organizatorzy kładą głównie nacisk na pokaz filmów i dyskusje o nich, a nie splendor i wystawne bankiety. Atrakcję stanowią tu nie gwiazdy ekranu, lecz autorzy filmów! Inspirujące spotkania z publicznością, która jest przecież najbardziej wymagającym jury stanową integralną część imprezy. Zapraszamy do Łagowa! Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie LLF: www.llf.pl