Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

LUCCA , Reformation

Debiutancka płyta czeskiej didżejki Lucca „Reformation” to album, który zawiera zarówno jej nowe produkcje jak i single, które już stały się hitami. „Reformation” to 13 utworów będących odwzorowaniem uczuć artystki zarówno tych zawodowych jak i prywatnych.

Charakterystyczną cechą albumu jest to , że każdy utwór to muzycznie opowiedziana historia. Dzięki temu słuchacz zostanie zaproszony do odbycia magicznej podróży poprzez życie Lucci. Co usłyszymy słuchając płyty „Reformation” ? Jak mówi Lucca „Najprościej – jest to album z muzyką taneczną. Są tu moje ulubione elementy z różnych stylów muzycznych. Większość nagrań to muzyka techno, niektóre ocierają się o electro, inne o minimal” „Reformation” to pozycja obowiązkowa dla każdego fana tanecznej muzyki klubowej serwowanej na najwyższym, światowym poziomie.
 
 
 
DJ Lucca scena klubową interesowała się od 16 roku życia, ale  swoją muzyczna przygodę jako DJ’ka rozpoczęła w 1999 roku. Rok 2000 przyniósł jej współpracę z Mersey Agency, co zaowocowało udziałem na festiwalach Metronome i Hardhouse oraz prestiżowej imprezie Supersonic Garage. W tym samym roku Lucca pojawiła się na Red Bull Music Academy w Dublinie . Jej talent został szybko doceniony. W 2002 roku została okrzyknięta przez magazyn „Bassline” muzycznym odkryciem roku, natomiast w 2003 roku Czeska „ Dance Music Awards” przyznała jej tytuł najpopularniejszego  DJ’a w Czechach. W tym samym roku niemiecki magazyn „Groove” umieścił DJ Luccę w pierwszej dziesiątce swojego rankingu muzycznych odkryć roku..

DJ Lucca uznawana jest za bardzo utalentowaną DJ’kę, która zabiera słuchacza w niezwykłą muzyczną podróż. Serwowane przez nią sety, które tworzą pewnego rodzaju opowieść są zawsze najwyższej jakości . W 2002 roku Lucca zamieniła nieco swoje upodobania muzyczne – przeszła z tech house’u na nieco mocniejszy ital-tech house W tym samym roku Lucca zaczęła budować swoje własne studio a rok później ukazał się jej debiutancki kawałek „Mirage 01”. Kolejne utwory: „Moon” i „Fastlife” zostały wydane przez niemiecki label – Definition.

We wrześniu 2004 roku DJ Lucca otworzyła swój własny label Acapulco oraz wyruszyła w tournee do Ameryki Południowej. Stała się rezydentką w wielu klubach europejskich. Polska publiczność miała okazję posłuchać na żywo serwowanej przez nią muzyki na festiwalu Soundtropolis  oraz podczas koncertu Tiësto Eastern European Tour  we wrocławskiej Hali Ludowej.

 
W lutym 2009 roku nakładem Sony Music / ProLogic na półki sklepowe trafi jej debiutancki album „Reformation”