Made in Poland to próba opowieści o kompletnie skołowanych ludziach, którzy szukają sensu we współczesnym świecie i swoim własnym życiu.
Made in Poland – dwa dni z życia chorego z nienawiści chłopaka z bloków o imieniu Boguś (Piotr Wawer), który porzuca ministranturę i z napisem „f… off” wytatuowanym na czole rusza przez osiedle, nawołując do buntu. Nikt jednak nie jest zainteresowany rewolucją, a demolowanie budek telefonicznych i samochodów nie przynosi ulgi, tylko kłopoty. Na swojej drodze konfrontuje się ze swoimi dawnymi mistrzami: księdzem, którego do pracy na blokowisku zesłał podczas widzenia sam Jezus Chrystus (Przemysław Bluszcz), kolegą buntownikiem Zenkiem (Eryk Lubos), dawnym nauczycielem polskiego, alkoholikiem, komunistą, miłośnikiem poezji Władysława Broniewskiego (Janusz Chabior) i kochającą go matką, ekshipiską, która żyje miłością do Krzysztofa Krawczyka (Magdalena Kuta). Przez te kilkadziesiąt godzin zdarzy mu się więcej niż przez całe dotychczasowe życie. Będzie musiał stawić czoła miejscowym gangsterom (Wiesław Cichy, Michał Majnicz, Dariusz Maj), zyska przyjaciela i wyznawcę – jeżdżącego na wózku inwalidzkim nocnego stróża Emila (Grzegorz Sowa) i zakocha się w jego siostrze Monice (Marta Powałowska). Zdobędzie też wiedzę o tym, kim naprawdę jest, i wiarę w sens swojego buntu, do którego przyłączy się ktoś nieoczekiwany…
Made in Poland to także próba eseju na temat polskiej schizofrenicznej mentalności, w której mieszają się romantyzm, mesjanizm, katolicyzm, lewicowe idee, zamiłowanie do buntu, kompleksy i poczucie zagrożenia. To próba opowieści o kompletnie skołowanych ludziach, którzy szukają sensu we współczesnym świecie i swoim własnym życiu.
Scenaruisz filmu, który pierwotnie był pisany z myślą o fabule, najpierw został wykorzystany w teatrze jako spektakl. Produkcja „Made in Poland” trwała dwa lata, twórcy z wielką pieczołowitością pracowali nad filmem. Do tej wspaniałej ekipy, oprócz genialnego reżysera, dobrze znanego polskiej publicznosci P. Wojcieszka, dołączyła fenomenalna autorka zdjęć Jolanta Dylewska. Swoje powodzenie film zawdzięcza również znakomitej kreacji Janusza Chabiora.
* Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2010
– nagroda indywidualna dla Janusza Chabiora za drugoplanową rolę męską
*10 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty /konkurs NOWE FILMY POLSKIE
– Wrocławska Nagroda Filmowa
*Plus Camerimage 2010/ Konkurs Filmów Polskich – nominacja
*37 Ińskie Lato Filmowe /najlepszy film polski – Złota Rybka
Przemysław Wojcieszek – scenarzysta, dramatopisarz, reżyser filmowy i teatralny. Jako scenarzysta zadebiutował w 1998 roku scenariuszem do filmu Poniedziałek w reżyserii Witolda Adamka. Rok później wyreżyserował i wyprodukował (w koprodukcji ze Studiem Filmowym TOR i Canal+) telewizyjny film Zabij ich wszystkich według własnego scenariusza. Jego pierwszy pełnometrażowy film kinowy to Głośniej od bomb z 2001 roku, wielokrotnie nagradzany, w tym m.in. Kodak Vision Award For Best Cinematography na Slamdance Film Festival. W 2004 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został wyróżniony nagrodą dla najlepszego reżysera za film W dół kolorowym wzgórzem.
W latach 2004–2010 pracował głównie w teatrze, wyreżyserował dziesięć przedstawień, z czego dziewięć na podstawie własnych dramatów.
Dystrybutor: Epelpol Entertainment