Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Magiczny Carnaval Sztuk – Mistrzów w Lublinie – widowisko bez precedensu!

Jedyne w Polsce, unikalne na skalę europejską wydarzenie o międzynarodowym zasięgu odbędzie się tego lata w samym sercu Lublina. Od 19 do 22 sierpnia 2010 roku całym miastem rządzić będzie magia, niezwykłe pokazy akrobatyczne oraz niepowtarzalne spektakle żonglerskie. Wszyscy mieszkańcy, turyści i goście z całego świata wezmą udział w wyjątkowym Carnavale Sztuk Mistrzów, łączącym sztukę teatru z Nowym Cyrkiem.

Światowe trendy w sztuce ludycznej
 
Międzynarodowy Festiwal Sztukmistrzów w Lublinie po raz pierwszy w swojej historii przeistoczy się w zupełnie nowe, ekscytujące święto cyrku i teatru. Już tego lata zainaugurowany zostanie cykliczny Carnaval Sztuk-Mistrzów, na którym wystąpią artyści z całej Europy. Od 19 do 22 sierpnia 2010 roku wszyscy fani sztuki alternatywnej i eksperymentalnej przeżyją niezwykłe, czterodniowe święto obfitujące w zapierające dech w piersiach występy zręcznościowe, sprawnościowe oraz niepowtarzalne, mrożące krew w żyłach popisy akrobatyczne.
 
Cały Lublin ogarnie szalona zabawa, śmiech, radość i ekscytacja. Najważniejszymi ulicami przejdzie Wielka Parada, na Starym Mieście wystąpią muzycy, żonglerzy, ekwilibryści, kuglarze i inni wszelkiej maści dziwacy z całej Europy.
 
Jedną ze specjalnych gwiazd Carnavalu Sztuk-Mistrzów w Lublinie będzie także słynna grupa Cirque de Baroque, reprezentująca współczesny nurt w Nowym Cyrku. Ich spektakle zachwycają dynamiką i nieokiełznanym żywiołem. W niespotykany i oryginalny sposób łączą kostiumy ze scenografią, dodatkowo ubarwiając swoje show piękną i niebanalną muzyką.
 
Lublin miastem inspiracji
 
Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie to gwarancja niesamowitej przygody i niezapomnianych wrażeń. O ekscytujące emocje z pewnością zadba jego patron, Jasza Mazur, znany lubelski Sztukmistrz z powieści Isacca Beshevisa Singera „Sztukmistrz z Lublina”. Ten wybitnie utalentowany iluzjonista i akrobata zatroszczy się o to, by wszyscy goście przeżyli metafizyczną podróż do intrygującego i zaskakującego świata teatru, utalentowanych artystów, żonglerów, muzyków i performerów z całej Europy.
 

Już niedługo, bo w 2012 roku, również w Lublinie odbędzie się znana i ceniona przez artystów Europejska Konwencja Żonglerska. Jest to największy i najbardziej znany na świecie festiwal żonglerki, co roku organizowany w innym mieście Europy. Za każdym razem gromadzi nawet do pięciu tysięcy osób, zarówno profesjonalistów jak i amatorów tej arcytrudnej, ale niezwykle widowiskowej dyscypliny cyrkowej.