Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Majówka w Warszawie

Warszawiacy, którzy na majówkę zostają w mieście, mogą ją spędzić równie atrakcyjnie jak ci, którzy wyjeżdżają. Większość placówek kulturalnych i edukacyjnych będzie podczas długiego weekendu czynna w normalnych godzinach funkcjonowania.

W ogrodzie zoologicznym wraz z najmłodszymi będą mogli nauczyć się bocianiego tańca, w teatrze obejrzeć długo wyczekiwaną sztukę „Tramwaj” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, a w Łazienkach Królewskich wziąć udział w pikniku historycznym organizowanym przez miasto.
 
 
Zoo zaprasza w sobotę na drugi „Bieg wokół zoo”. W zawodach, których maskotką rok temu była tygrysica na smyczy, pobiegnie tysiąc uczestników. Lista jest już zamknięta. Bieg rozpocznie się o godz. 10.
 
 
W świąteczny poniedziałek natomiast odbędzie się charytatywna impreza „Busłowe łapy”. Przez cały dzień pracownicy zoo i członkowie Fundacji „Panda” będą zbierać pieniądze na nowy dom dla bocianów.
 
3 maja nie będzie natomiast hucznie obchodzony przez miasto. Nie będzie wielkiej defilady wojskowej, którą współorganizować miało miasto. – Jak co roku, zaprosimy za to warszawiaków na piknik historyczny – zapowiada Magdalena Łań z biura prasowego ratusza. W Łazienkach Królewskich roić się będzie od aktorów, którzy w strojach z epoki uchwalenia Konstytucji 3 maja będą przemieszczać się alejkami parku. Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny oraz koncertem w wykonaniu zespołu Camerata Vistula możemy uczcić święto w parafii św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4).
 
Inne atrakcje, które czekają na warszawiaków, to m.in. kiermasz roślin w Ogrodzie Botanicznym, szachowa majówka na Białołęce (w szkole podstawowej przy ul. Ostródzkiej) czy koncert Wielkich Organów w archikatedrze św. Jana Chrzciciela (1 maja).
 
 
 
 
źródło informacji: naszemiasto.pl