Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

MAKE IT BRIGHT! Czyli zacznij karierę zawodową z JTI, najlepszym pracodawcą w Polsce

JTI, czyli Japan Tobacco International, to międzynarodowa firma tytoniowa obecna w 130 krajach na świecie. W Polsce działamy od 2007 roku i zatrudniamy już prawie 3000 osób – i ta liczba cały czas rośnie. Zajmujemy się produkcją i sprzedażą wyrobów tytoniowych. W polskim portfolio firmy znajdują się marki Camel, Winston, LD i papieros elektroniczny Logic Compact.

Polska to bardzo ważne miejsce dla JTI: od 2008 r. zainwestowaliśmy tu ponad 1 mld dolarów – głównie w budowę nowoczesnego kompleksu fabryk w Starym Gostkowie k. Łodzi, z którego eksportujemy produkty aż do 70 krajów na świecie! Nasza siedziba główna znajduje się w Warszawie, gdzie pracują m.in. działy finansów, People & Culture, marketingu i wsparcia sprzedaży. Od 2019 r. w Warszawie działa też Globalne Centrum Usług Biznesowych, które wspiera działalność biznesową JTI na całym świecie i w którym docelowo znajdzie pracę aż 800 osób.

 

Do wszystkich tych miejsc: do Globalnego Centrum Usług Biznesowych, do fabryk w Starym Gostkowie, jak i do różnych działów w warszawskim biurze cały czas prowadzimy rekrutacje. Dodatkowo, przez cały rok trwa program stażowy MAKE IT BRIGHT. Jest to maksymalnie 12–miesięczny, płatny staż, podczas którego uczestnicy mają okazję poznać nasz biznes i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Blisko 40 proc. stażystów zostaje potem z nami dłużej. Do tej pory mieliśmy przyjemność pracować ze studentami w takich działach, jak: Marketing Strategiczny, Finanse, New Product Development czy People & Culture (Human Resources).

Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że JTI Polska co roku zostaje docenione przez Top Employers Institute. Nieustannie od 12 lat należymy do grona Najlepszych Pracodawców. Jesteśmy wyróżniani i zajmujemy najwyższe pozycje w rankingu w Polsce i na świecie (1. miejsce w Europie w rankingu w 2021 roku). To nas bardzo cieszy i motywuje do ciągłego udoskonalania – musimy cały czas pracować nad naszą kulturą organizacyjną, by utrzymywać tę wysoką pozycję.

Dla kogo jest program stażowy MAKE IT BRIGHT w JTI?

Program MAKE IT BRIGHT to świetny pomysł na rozpoczęcie kariery zawodowej. Doświadczenie zdobywasz dzięki realizowaniu konkretnych projektów biznesowych w danym dziale. Ponadto oferujemy naszym stażystom szerokie możliwości rozwojowe, w tym dostęp do platform e-learningowych, dedykowane szkolenia, np. o komunikacji w zespole, planowaniu zadań, czy o wystąpieniach publicznych.

 

Poszukujemy studentów lub świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków studiów – istotne jest abyś był/a gotowy/a do pracy w wymiarze min. 30 godzin tygodniowo. Ważna jest też dobra znajomość języka angielskiego – używamy go na co dzień w pracy! Dodatkowym atutem będzie aktywność w organizacjach studenckich, jak Enactus Poland.

 

Kto najłatwiej odnajdzie się w naszej organizacji? Osoby lubiące pracę zespołową, nie bojące się wyzwań i otwarte, umiejące brać odpowiedzialność. Duży nacisk kładziemy na komunikację, w tym umiejętność dzielenia się szczerą informacją zwrotną. U nas poznasz wyjątkowych, zaangażowanych ludzi,  którzy rozwijają się zarówno w firmie, jak i poza nią w trakcie szkoleń z firmami zewnętrznymi. Ludzie dołączają do JTI nie tylko dla pracy czy atrakcyjnego wynagrodzenia i benefitów, ale dlatego, że tu mogą wiele się nauczyć, zawrzeć ciekawe znajomości i budować przyszłość.

Jak się przygotować do rekrutacji?

Wszystkie aktualne oferty znajdziesz na naszej stronie jobs.jti.com. Jeśli już wybierzesz idealną dla siebie, pamiętaj o przygotowaniu swojego aktualnego życiorysu. Uważnie przeczytaj treść ogłoszenia i w odpowiedzi na nie opisz swoje dotychczasowe doświadczenia. Zastanów się, jakie Twoje umiejętności mogą być przydatne z perspektywy nowej pracy? I koniecznie dopisz swoje sukcesy! Podawaj konkretne informacje, np. „Wypromowałem/-am wydarzenie na social mediach, osiągając zasięg 15 tysięcy osób”, czy „Pozyskałam/-em 1000 zł od partnera na rozwój organizacji”. Wybierz tylko te, które podkreślają Twoje mocne strony i mogą Cię wyróżnić.

Co czeka Cię w trakcie rekrutacji?

Podczas rekrutacji zależy nam na tym, aby jak najlepiej poznać kandydatów, a tym samym – pozwolić im poznać JTI. Na każdym etapie jest przestrzeń do zadawania pytań, bo szczególnie na początku kariery pojawia się ich najwięcej.

Dokładamy wszelkich starań, aby rekrutacja trwała możliwie najkrócej, a osoby biorące w niej udział otrzymywały aktualne informacje zwrotne.

Zazwyczaj po wstępnej selekcji CV kontaktujemy się telefonicznie z wybranymi kandydatami i rozmawiamy o ich motywacji, oczekiwaniach oraz doświadczeniach lub wiedzy związanej z daną pozycją. Mówimy także o dyspozycyjności.

Następnym etapem rekrutacji mogą być testy, business case lub innego rodzaju zadania dostosowane do danego stanowiska. Są to zadania zbliżone do tych, które później będziesz wykonywać w pracy.

Ostatni etap to spotkanie rekrutacyjne z przyszłym przełożonym, czasami uczestniczy w nim także członek zespołu. To dobry moment, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to jest zespół, w którym chcę pracować? Podczas rozmowy chcemy poznać Twoje doświadczenia i mocne strony. Mogą także paść pytania techniczne w zależności od stanowiska.

Część rozmowy prowadzona jest także w języku angielskim. Na koniec zawsze zostawiamy przestrzeń na Twoje pytania dotyczące naszej firmy, kultury organizacyjnej czy typowych zadań na stażu.

Jeśli pomyślnie przejdziesz cały proces, to …witamy Cię w zespole JTI! 🙂

 

Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia na rekrutacji, do zobaczenia w JTI! 🙂

 

 Zespół People & Culture w JTI

 

Gdzie nas znaleźć?

Najprostszą drogą do kontaktu z nami, jest wysłanie swojej aplikacji w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie rekrutacyjne na naszej stronie jobs.jti.com.

Dodatkowo możesz nas znaleźć w social mediach:

 

A jeśli masz pytania to możesz zawsze napisać do nas bezpośrednio na adres email: polandcareers@jti.com