Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Maraton Firm Konsultingowych

Szkoła Główna Handlowa od lat słynie z organizowania wielu eventów oraz targów pomagających studentom w odnalezieniu się w po-uniwersyteckiej rzeczywistości zawodowej. Jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń jest Maraton Firm Konsultingowych, który już od 26 lat zbiera osoby zainteresowane rozwojem swojej kariery w branży konsultingowej i wprowadza je w ten świat. Projekt został stworzony z inicjatywy najstarszego na całym uniwersytecie Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu, które prężnie działa już od 1998 roku. W roku utworzenia odbyło się też pierwsze przedsięwzięcie koła, czyli Maraton Firm Konsultingowych, który od tej pory nie zaprzestał zaskakiwać swoich uczestników nowymi pomysłami związanymi z tworzeniem wydarzenia. 

Coroczne targi, organizowane na początku marca, dają możliwość poznania branży konsultingowej od środka. Oprócz tego w ramach MFK, studenci mogą wziąć udział w wielu modułach oraz warsztatach, które pozwalają zwiększyć umiejętności i mogą ułatwić rozpoczęcie kariery w konsultingu!  Szczegóły dotyczące  zapisów na wydarzenia, odbywające się w ramach MFK znajdziesz na fanpage’u [www.facebook.com/mfkxxv] oraz na profilu na Instagramie [www.instagram.com/mfk_sknk/].  Zapisy na wszystkie wydarzenia są darmowe.

Fundament Maratonu Firm Konsultingowych stanowi wioska targowa, która już 2 marca bieżącego roku powraca, po trzech latach pandemii, do trybu stacjonarnego! Największe firmy doradztwa strategicznego podczas zaplanowanych spotkań  pokażą  uczestnikom jak wygląda praca w ich firmie. Poprzez aktywny kontakt i rozmowę rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące stażów, praktyk oraz pracy w konsultingu. Oprócz stoisk, MFK co roku przepełnione jest różnymi konkursami, które nie tylko urozmaicają cały event, ale także angażują zainteresowanych, pozwalając im na zdobycie przydatnej wiedzy oraz atrakcyjnych nagród. 

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu organizujący wydarzenie skupiają także dużą uwagę na istocie aktywnego udziału studentów w targach, który w rzeczywistości pozytywnie wpłynie na ich umiejętności. Z tego powodu w ramach MFK odbywają się różne moduły umożliwiające uczestnikom poszerzenie ich wiedzy na temat konsultingu, biznesu oraz polepszenia umiejętności potrzebnych w pracy. Co więcej, podczas modułów, studenci mogą się poczuć niczym konsultanci, gdyż odbywają się one w biurach firm konsultingowych! 

Mock interviews czyli próbne rozmowy rekrutacyjne z przedstawicielami firm pozwalają na poznanie wszelkich sekretów ubiegania się o stanowisko oraz przetestowania swoich umiejętności w rzeczywistych warunkach. Speed Dating to niepowtarzalna możliwość networkingu, a case studies to nic innego jak szansa na  wykorzystanie wszystkich swoich umiejętności w praktyce poprzez rozwiązanie problemu biznesowego. 

Wszystkie te wydarzenia stanowią niepowtarzalną okazję realnego kontaktu z pracodawcami, a w niektórych przypadkach tworzą nawet szansę na rzeczywiste zdobycie pracy lub otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Zainteresowany? Zapisy na aktualnie odbywające się moduły, opisane powyżej, dostępne są na stronie https://sknkonsultingu.pl/projekt/maraton-firm-konsultingowych/. Zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku @Maraton Firm Konsultingowych lub obserwowania profilu na instagramie – w ten sposób na pewno nie przegapisz żadnego wydarzenia! Zapisz się na kartach historii i zawalcz o losy swojej kariery – weź udział w MFK!

WIĘCEJ INFORMACJI: