Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Marek Krajewski, Władca liczb

„Ujrzyj sens i potężne działanie liczb, nie tylko w świecie bogów i demonów, ale także we wszystkich ludzkich czynach i słowach” (Filolaos, V w. p.n.e.) – tą właśnie sentencją Marek Krajewski rozpoczyna swój najnowszy kryminał pt. „Władca liczb”.

Jest Wrocław, piekielne lato ’56. Milicja wyławia z Odry kolejnego samobójcę. To już trzeci w ciągu ostatnich tygodni. Najpierw trucizna, potem skok do rwącej rzeki. Żaden z nich nie miał jednak powodów, aby się zabić.

Zmęczony życiem Edward Popielski, na zlecenie ekscentrycznego hrabiego, ma rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów. Zna nawet imię sprawcy: Belmispar. Nie wie jednak, że właśnie przekroczył próg piekła, gdzie ludzie stają się demonami. Z pozoru proste śledztwo staje się początkiem zupełnie nowego rozdziału zarówno w historii detektywa, jak i miasta…

Najnowsza powieść Marka Krajewskiego, autora bestsellerowych powieści kryminalnych, których bohaterami są: Eberhard Mock i Edward Popielski, znów zabiera nas w wyjątkową podróż do tajemniczego Wrocławia, w którym dzieją się rzeczy dziwne i niezwykłe. „Władca liczb” to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników dobrego kryminału.

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak: www.znak.com.pl

Zachęcamy do lektury.