Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Marsz na rzecz głodujących dzieci

13 maja cały świat zjednoczy się we wspólnym przedsięwzięciu – światowym marszu „Fight Hunger: Walk the World” na rzecz głodujących dzieci. W tym roku Walk the World odbędzie się również w Warszawie.

Co roku blisko 200 000 osób w ok. 270 miastach w ponad 90 krajach na świecie daje wyraz swojej chęci pomocy głodnym dzieciom. Wydarzenie ma na celu zasygnalizowanie, że pomimo tego, że na świecie produkuje się więcej żywności niż potrzeba, to system jej dystrybucji nie jest na tyle sprawny, by wszyscy mieli co jeść.
 
Pomysłodawcą i głównym organizatorem oraz patronem imprezy jest Word Food Programme – agenda ONZ do spraw wyżywienia. Jej pracownicy oraz ich rodziny również uczestniczą w marszu.
 
Podczas marszu zbierane są fundusze, które następnie przeznaczane są na dożywianie dzieci (w zeszłorocznej akcji udało się zebrać taką ilość pieniędzy, która pozwoliła zapewnić całoroczne wyżywienie dla ok. 50 000 dzieci poprzez nieodpłatne posiłki w szkole).
 

W tym roku Walk the World odbędzie się również w Warszawie. Jego lokalnym organizatorem jest społeczność CEMS działającą przy Szkole Głównej Handlowej. Wszystkich tych, którzy chcieliby się przyłączyć do wspólnego marszu, zapraszamy 13.05.07 na Agrykolę. Wspólny niedzielny spacer może stać się niezwykłą formą pomocy głodnym dzieciom. Wyruszamy o 13:00. Dołącz do nas, nawet 1 zł może pomóc głodnemu dziecku.