Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Marzenia spełniają się w Azji

Wielu z nas często marzy o tym, żeby na jakiś czas zrobić sobie przerwę, odpocząć od codziennego stylu życia, zrobić coś szalonego, niekonwencjonalnego, na nowo odnaleźć pasję, inspirację, możliwość spełnienia, samorealizacji… Z pewnością podróże służą realizacji takich marzeń i przedsięwzięć.

4 października rusza azjatycka wyprawa dwójki młodych Polaków, którzy postanowili na rok rzucić codzienne życie i pracę i przenieść się do Azji, by poszukać inspiracji i energii dla swojego życia i pracy. Ewa Bartoszek i Maciej Klimowicz chcą oderwać się od tego co jest tutaj i spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, z daleka. Zamiast z miesiąca na miesiąc „przejadać” pensję postanowili wybrać się w drogę na wyprawę, którą nazwali „Skok w bok”. Wydawnictwo Bezdroża objęło patronat nad ich podróżą marzeń.
 
Plan podróży mają ledwie zarysowany. Październik – Indie (Goa, Kerala, Radżastan), Listopad – Nepal (Royal Chitwan, Katmandu, Anapurna Trek, Pokhara), grudzień – Tajlandia. Co będzie dalej nie wiedzą jeszcze gdzie ich nogi poniosą. Prawdopodobnie pojadą dalej – do Laosu, Wietnamu, na Tajwan. Ich marzeniem jest skończyć podróż w Australii – pracując na winnicy. Powrotu nie mają na razie zaplanowanego – bilety kupili w jedną stronę. W drodze planują zaangażować się w różne formy wolontariatu – nauczanie angielskiego, work campy, działania proekologiczne. Nie planują jedynie beztroskiej wycieczki, chcą by ich podróż miała sens i cel.
 
Co wyróżnia wyprawę? „Może właśnie to marzenie, by wyprawę skończyć robiąc wino w Australii” – odpowiada Maciej Klimowicz. „Wino to moje pasja od kilku lat. To za nim podróżuję, to o nim staram się pisać swoje dziennikarskie teksty”.
 
Relacje z wyprawy audio i video pojawiać się będę w angielskojęzycznym radio – www.radioroclove.com oraz na blogu www.skokwbok.info.
 
Poniżej informacja o uczestnikach podróży:
 
Ewa Bartoszek – Audytor wewnętrzny i specjalista do spraw ciągłości biznesu w firmie HP we Wrocławiu. Od października na rocznym urlopie wziętym w celu odbycia podróży. Basistka w zespole rockowym Pan Qual, ratownik WOPR, biegle włada językiem szwedzkim. Lat 28, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (filologia szwedzka).
 
Maciej Klimowicz – Zawodowo – dziennikarz-freelancer. Współpracował między innymi z Polskiem Radiem Wrocław, Radiem Ram, portalami internetowymi. Obecnie odpowiedzialny za dział – w polskiej edycji Men’s Health. Prywatnie pasjonat wina. Prowadzi bloga o tej tematyce oraz audycję o winie w jedynym w Polsce angielskojęzycznym radiu – www.radiowrolove.com. Lat 27 lat, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego(Politologia – marketing polityczny).