Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

 

 

 

McKinsey EMEA Shared Services Sp. z o.o.

ul. Baraniaka 88 D, Budynek E

 61-131 Poznań

www.poznan.mckinsey.com

www.facebook.com/McKinseyPoznan

 

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

McKinsey & Company jest wiodącą, globalną firmą doradztwa strategicznego i operacyjnego. Ponad 30 tys. osób w 65 krajach pomaga największym firmom świata, rządom państw oraz instytucjom publicznym znacząco i trwale poprawić ich wyniki. 

 

Centrum Usług Wspólnych McKinsey w Poznaniu współpracuje z biurami McKinsey & Company na całym świecie, oferując rozwój w wielu różnorodnych obszarach takich jak: wsparcie asystenckie, administracja operacji biznesowych, finanse i raportowanie, HR, badanie i analiza danych oraz komunikacja wizualna.

 

Jesteśmy stale rozwijającym się zespołem, liczącym ponad 1000 profesjonalistów, dla których ważna jest możliwość podjęcia nowych wyzwań. Oprócz pracy zespołowej, która jest podstawą funkcjonowania naszego Centrum, cenimy także indywidualność każdej osoby i to, co wnosi do swojego Teamu. 

 

HISTORIA 

Pierwszy dział naszego biura w Poznaniu, składający się z zaledwie 19 pracowników, rozpoczął zdalną współpracę z oddziałami McKinsey z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu w 2011 roku. Stanowiąc integralną część największej firmy konsultingowej jaką jest McKinsey & Company, dążymy do nieustannego i dynamicznego rozwoju. W ciągu tych 9 lat staliśmy się społecznością liczącą ponad 1000 utalentowanych osób, ponad wszystko ceniących przyjazną atmosferę pracy, międzynarodowe środowisko oraz niemal nieograniczone możliwości poszerzania swoich kompetencji. 

 

DLACZEGO WARTO 

 

Coaching

Podczas pierwszych tygodni w McKinsey, możesz korzystać z pomocy dedykowanego opiekuna, który odpowie na Twoje pytania oraz wątpliwości związane z pracą na danym stanowisku. Możesz liczyć na rady i wskazówki dotyczące nie tylko wdrożenia się w nową rolę, ale także pomoc w zdobywaniu innych umiejętności. Zadaniem Twojego buddy’ego lub coacha jest także udzielanie feedbacku, abyś wiedział, na czym warto się skupić w dalszym rozwoju. Prócz tego, od niedawna istnieje możliwość zaangażowania się w program mentorski i skorzystania z wiedzy i doświadczenia starszych stażem kolegów i koleżanek z różnych działów. Dodatkowo będziesz mieć dostęp do szkoleń obejmujących zarówno wprowadzenie w podstawy funkcjonowania naszej firmy, jak i warsztaty ukierunkowane na rozwój poszczególnych umiejętności. 

 

Ludzie

Jedną z wartości naszej firmy jest tworzenie bezkonkurencyjnego środowiska pracy dla wyjątkowych ludzi. Szczycimy się wysoką kulturą i etyką pracy, bazująca na otwartości i braku hierarchii. W McKinsey wierzymy, że nasza siła leży w różnorodności i otwartości na feedback. Stawiamy na najlepsze pomysły i rozwiązania, które każdy może zaproponować.  

 

Diversity & inclusion

To koncept tłumaczony przez nas jako otwartość i różnorodność jest szczególnie ważny w naszym środowisku pracy. W McKinsey wierzymy, że najlepsze rozwiązania wynikają z różnych perspektyw, przekonań i doświadczeń życiowych, dlatego tutaj zawsze będziemy cenić Twój indywidualizm. Za naszym wsparciem dla mniejszości stoją realne działania napędzane przez 13 grup tożsamościowych, takich jak McKinsey Black Network czy GLAM, która zrzesza osoby LGBTQ+. 

 

Benefity

Jesteśmy firmą, która oferuje jeden z najbardziej konkurencyjnych pakietów benefitów w Polsce. U nas „owocowy wtorek” trwa cały tydzień, a o reszcie dowiesz się z naszych ofert.

 

Stwórz własne McKinsey

Ważnym elementem naszej filozofii jest umożliwienie pracownikom zdobywania nowej wiedzy i podejmowania wyzwań, które wzbogacą ich umiejętności i zainteresowania. Dbamy o otoczenie, w którym możesz rozwijać swoje mocne strony i kształtować ścieżkę rozwoju, która odpowiada Twoim umiejętnościom i pasjom, dlatego już od pierwszego dnia masz okazję wykorzystać i wzmacniać swoje kompetencje, by poprowadzić swoją karierę w wybranym przez siebie kierunku. 

 

Proces rekrutacyjny

 

Etap 1 – Aplikacja

Pierwszy etap naszego procesu rekrutacyjnego to złożenie aplikacji przez portal mckinsey.com/careers. Dokładnie zapoznaj się z opisami stanowisk i zaaplikuj na to, które najbardziej odpowiada Twojemu profilowi i oczekiwaniom. Pamiętaj, aby dostosować swoje CV do konkretnej roli, która Cię interesuje.

 

Jeśli nie jesteś pewny jakie stanowisko byłoby dla Ciebie najbardziej odpowiednie możesz skontaktować się z nami pod adresem ESC_recruiting@mckinsey.com – chętnie udzielimy Ci porady.

 

Po złożeniu aplikacji otrzymasz zaproszenie do wzięcia udziału w testach online.                                       

 

Etap 2 – Testy online

Kolejny etap procesu to testy online. Pierwszy test sprawdzi Twoją znajomość języka wymaganego na stanowisku, które Cię interesuje (tylko angielskiego lub dodatkowych języków europejskich, jeśli taka jest specyfika roli – informację znajdziesz w ogłoszeniu o pracę), a kolejny to symulacja pracy na stanowisku, na jakie zaaplikowałeś. Jako że testy online wypełniasz tylko raz, pamiętaj, aby zapewnić sobie do tego odpowiednie warunki, takie jak spokojne stanowisko pracy z dobrym dostępem do internetu.

 

Skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię o Twoich wynikach.

 

Etap 3 – Rozmowa telefoniczna

Jeśli pomyślnie zdasz testy online, przyjdzie czas na telefoniczną rozmowę z jednym z naszych rekruterów. Będziesz miał możliwość wybrania dogodnego dla siebie terminu  rozmowy oraz, co za tym idzie, odpowiedniego przygotowania się. Podczas tej konwersacji możesz spodziewać się pytań dotyczących Twojego CV, motywacji do pracy na danym stanowisku, a także kompetencji i umiejętności do tego potrzebnych.

 

Jest to nie tylko czas dla nas, abyśmy mogli poznać Ciebie lepiej, ale i vice versa! Zastanów się o co chciałbyś nas zapytać i wykorzystaj ten czas, aby dowiedzieć się jak najwięcej o roli i firmie – chętnie rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

 

Po rozmowie z rekruterem na pewno będziemy w kontakcie aby poinformować Cię o następnych krokach.

 

Etap 4 – Experience day

Experience day to ostatni etap naszego procesu rekrutacyjnego. Zaprosimy Cię do naszego biura abyś miał szansę poznać Managerów i Team Leaderów z działu, do którego aplikujesz.

 

Pierwsza część tego dnia to dwa ćwiczenia – symulacja roli, podczas której rekruter wyznaczy Ci do wykonania odpowiadające tej roli zadanie oraz ćwiczenie grupowe, podczas którego wspólnie z innymi uczestnikami procesu rekrutacyjnego będziesz pracować nad rozwiązaniem problemu.

 

Dzień zamykają dwie rozmowy rekrutacyjne z Team Leaderem lub Managerem, podczas których zapytamy Cię o Twoje doświadczenie oraz kompetencje i chętnie odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

 

Ponownie, skontaktujemy się z Tobą bez względu na wynik procesu rekrutacyjnego.

 

 

Oferty pracodawców