Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

MDDP & OSF TAX Everest

MDDP&OSF Tax Everest, czyli V Akademickie Mistrzostwa Polski w pisaniu prac magisterskich z zakresu prawa podatkowego.

MDDP&OSF Tax Everest to ogólnopolski konkurs prac magisterskich z zakresu prawa podatkowego. Do finału, na sam szczyt, dotrą tylko najlepsi. Obroniłeś swoją pracę magisterską na piątkę? Zgłoś się do konkursu! Masz czas do 1 grudnia 2022 r.! Więcej: https://taxeverest.pl/

O konkursie

MDDP, jedna z czołowych polskich firm doradztwa podatkowego, Ośrodek Studiów Fiskalnych oraz Katedra Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika we współpracy z wydawnictwem Wolters Kluwer, wspólnie zorganizowali konkurs, którego celem jest wyróżnienie najlepszych autorów prac magisterskich z zakresu prawa podatkowego w roku akademickim 2021/2022.

Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Jako laureat konkursu znajdziesz się w gronie najlepszych, a z Twoją pracą zapoznają się eksperci prawa podatkowego ze środowisk branżowych oraz uniwersyteckich. Będą to m.in.:

 • prof. dr hab. Bogumił Brzeziński dr h.c. – emerytowany Kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Kierownik Zakładu Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Przewodniczący Komitetu  Ekspertów OSF
 • Adam Bącal – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
 • Dr hab. Dominik Mączyński – profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu,
 • Dr Jowita Pustuł – radca prawny i doradca podatkowy, adiunkt w Zakładzie Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego,
 • Dr Adam Zdunek – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łęcznej
 • Dr Agnieszka Franczak – adiunkt w Instytucie Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
 • Tomasz Michalik – Partner MDDP i doradca podatkowy, uznawany za najwybitniejszego specjalistę w zakresie podatku VAT na polskim rynku (Chamber’s Global, International Tax Review oraz The European Legal 500).

Jako finalista zostaniesz zaproszony na wielką galę finałową i weźmiesz udział w dyskusjach panelowych, których opiekunami będą autorytety świata podatkowego. A po wielkiej gali wyłonimy najlepszych z najlepszych.

Nagrody

Przewidujemy nagrodzenie trzech najlepszych prac magisterskich.

GŁÓWNĄ NAGRODĄ JEST wycieczka do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Laureaci konkursu otrzymają również nagrody rzeczowe, a fragmenty ich prac zostaną przedrukowane w „Przeglądzie Podatkowym”

Zasady konkursu

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Jak dostać się na szczyt?

 1. Zgłoś swoją pracę magisterską, wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.taxeverest.pl
 2. Niezależne grono jury wyłoni trzy najlepsze prace. Wszystkie zgłoszenia zostaną zanonimizowane – liczyć się będzie treść, a nie nazwisko autora.

Ale zanim wyślesz do nas swoją pracę, upewnij się, że spełnia ona WSZYSTKIE wymagane warunki:

 • uzyskała ocenę bardzo dobrą, oraz
 • została obroniona w okresie między 1 listopada 2021 r. do 31 października 2022 r.

Do swojego zgłoszenia musisz dołączyć skan dokumentu poświadczającego datę ukończenia studiów, uzyskaną ocenę pracy oraz potwierdzić zapoznanie się z regulaminem (Regulamin i Oświadczenie znajdziecie w sekcji dokumenty do pobrania).