Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Medal of Honor: Airborne”

Kolejna, ósma już, część popularnej serii, osadzonej w realiach drugiej wojny swiatowej – tym razem na PC i konsole Xbox 360™ – jest juz dostepna dla wszystkich fanów!

Poprzednia edycja, „European Assault”, była jedynie wydaniem konsolowym. Jednak głosy rozżalonych PC-towych fanów gry musiały dotrzeć do jej twórców, gdyż Airborne jest przygotowywany na wszystkie liczące się platformy. Gra pojawiła się na rynku 14 września w polskiej wersji językowej na PC oraz w języku angielskim na konsolę typu Xbox 360™. Niebawem dostaniemy ją również w wersji na konsolę PLAYSTATION®3. Wydawana od 1999 roku „Medal of Honor” jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej wpływowych serii wojennych gier akcji. Pierwotnie wymyślona przez Stevena Spielberga i zainspirowana filmem
„Szeregowiec Ryan”, „Medal of Honor” wyznaczyła zupełnie nowy gatunek gier osadzonych w realiach drugiej wojny światowej, szybko stając się jedną z najchętniej kupowanych serii z oferty Electronic Arts. Medal of Honor: Airborne i tym razem zaskoczy wszystkich miłośników serii i historii. Nowa odsłona daje możliwości, jakich jeszcze nie było w grach typu FPS. Gracz ma całkowitą kontrolę nad przebiegiem akcji i od jego decyzji w pełni zależy sukces wybranej misji. Pierwszy raz w historii tego typu gier każdy sam decyduje o sposobie walki oraz o miejscu desantu. W tej części gracz wcieli się w postać Boyda Traversa, starszego szeregowego amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Jednostka ta była i jest (istnieje bowiem do dzisiaj) największą formacją tego typu na świecie. Dzięki grze możemy sprawdzić, czy nadajemy się do tej elitarnej jednostki.
(Electronic Arts)