Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Media studenckie aktywnie na Narodowym Kongresie Nauki

Narodowy Kongres Nauki już za nami. 19 i 20 września br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków blisko 3000 przedstawicieli środowiska akademickiego i zaproszonych gości brało udział w Narodowym Kongresie Nauki – najważniejszym wydarzeniu ostatnich lat dla polskiej nauki.

Młodzi dziennikarze z ponad 15 redakcji mediów akademickich, działających w ramach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich, mocno zaznaczyli swoją obecność. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy do dyspozycji OFMA oddano press room. Skalę zainteresowania Kongresem pokazuje fakt, że limit 2000 miejsc na 20 seminariów, towarzyszących sesjom i debatom plenarnym, poświęconych szczegółowym zagadnieniom związanym ze zmianami w świecie nauki, wyczerpał się w dwa tygodnie!

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Kongresu przedstawiciele redakcji, radia i telewizji studenckich uczestniczyli w panelach i debatach, rozmawiając z najważniejszymi osobami środowiska akademickiego o tezach założeń Ustawy 2.0, przedstawionych przez wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina w projekcie Konstytucja Dla Nauki.

Kulminacyjnym momentem obecności OFMA na Narodowym Kongresie Nauki była studencka konferencja prasowa, w której razem z premierem Jarosławem Gowinem wziął udział Piotr Müller, dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pytano o zmiany w związku z planowaną Ustawą 2.0, rozwoju studiów interdyscyplinarnych, czy współpracy nauki z gospodarką. Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich jest platformą współpracy redakcji studenckich z całej Polski.