Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

MediaTory2009 już przyznane

W sobotę 28 listopada 2009r. laureaci statuetek MediaTory zasiedli podczas uroczystej gali w Auditorium Maximum UJ w Krakowie na czerwonej kanapie Centrum Meblowego Witek.

MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa uczelni publicznych z całej Polski wybierają dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność uznali za godną naśladowania. Organizatorami Plebiscytu było Stowarzyszenie MediaTory, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ oraz Uniwersytet Jagielloński. Tegoroczna gala była ukoronowaniem trzeciej edycji Plebiscytu. Przyszli adepci dziennikarstwa wybrali spośród 44 nominowanych laureatów w 9 kategoriach:AuTORytet, NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, InicjaTOR i ReformaTOR.
 
Najważniejszą nagrodę, w kategorii AuTORytet otrzymała Hanna Krall, od której studenci chcą się uczyć rzetelności, profesjonalizmu oraz najwyższych standardów w codziennej pracy. TORpedą została Anita Werner, nagrodzona za szybkość i rzetelność . Statuetkę w kategorii ReformaTOR otrzymała kampania społeczna tygodnika Wprost „Przeżyć raka”. AkumulaTOR to oczywiście Rafał Bryndal, który potrafi skutecznie naładować społeczeństwo pozytywną energią. W kategorii PromoTOR prym wiedzie Szkoła Fotografii Gazety Wyborczej, dzięki której udało się zwiększyć sprzedaż Dużego Formatu, a także ruch na stronie internetowej Gazety Wyborczej. Autorką najbardziej spektakularnej publikacji, a co za tym idzie laureatką kategorii DetonaTOR została Katarzyna Świerczyńska, za artykuł „Wynajęła brzuch. Będzie walczyć o dziecko”. Za krytykę agresji wśród internautów wyróżniony tytułem ProwokaTOR został Jacek Żakowski. Król wywiadu prasowego, Piotr Najsztub otrzymał statuetkę NawigaTORa. Studenci docenili również Jarosława Kuźniara, za duży dystans do wykonywanej pracy, nagradzając go tytułem InicjaTORa.
 
Wszyscy nagrodzeni zasiedli, już po raz trzeci, na czerwonym komplecie wypoczynkowym przekazanym przez Centrum Meblowe Witek. Czerwona kanapa stała się niewątpliwie najbardziej medialnym kompletem wypoczynkowym w kraju.
 
Nasza kanapa stała się, jak co roku symbolem gali. Przekazanie tego wypoczynku ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ zostanie on zlicytowany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki czemu możemy pomóc chorym dzieciom. Jesteśmy przekonani, że i tym razem licytacja będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem – mówi Aneta Terebieniec, dyrektor ds. marketingu Centrum Meblowego Witek.
MediaTory cieszą się coraz większym uznaniem wśród samych zainteresowanych, to jest, dziennikarzy, o czym może świadczyć tak duże nagłośnienie tegorocznej uroczystości w mediach i obecność prawie wszystkich laureatów.