Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Metal Hammer Festival 2007

12 sierpnia w katowickim Spodku zagrają dwie legendy amerykańskiego rocka – Tool i Chris Cornell. Przedtem na scenie pojawią się: Fair to Midland, Bury Your Dead, Dir and Gray, Delight i Coma. A wszystko to w ramach Metal Hammer Festival 2007.

Tool z charyzmatycznym Maynardem Jamesem Keenanem zagra przed polską publicznością już po raz czwarty. W ubiegłym roku zespół gościł w Spodku, promując album 10 000 days. Krążek ten w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na pierwsze miejsce Billboardu w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Sierpniowy koncert będzie okazją do ponownego przywołania emocji towarzyszących słuchaniu muzyki Toola na żywo.

Niewątpliwie wielkim wydarzeniem festiwalu będzie koncert Chrisa Cornella, byłego frontmana legendy grunge’u – zespołu Soundgarden i utworzonej po rozpadzie Rage Against The Machine grupy Audioslave. Cornell świetnie sprawdza się jako wokalista solowy – w 1999 roku wydał znakomitą płytę Euphoria Morning, a niedawno premierę miał jego najnowszy album Carry On. Na koncercie z pewnością usłyszymy przekrój tych muzycznych dokonań. Festiwal rozpocznie się o godz. 16:00. Bilety w cenie 135–400 zł można zamawiać na stronie www.metalmind.com.pl

Oficjalna strona festiwalu: http://www.metalmind.com.pl/metalhammerfestival/