Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Miasto jest dla ludzi

W najbliższy czwartek, 22 kwietnia prof. Jan Gehl* z Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze wygłosi otwarty wykład na Politechnice Wrocławskiej w ramach programu Visiting Professors. Spotkanie poświęcone będzie przekształceniom przestrzeni publicznej miast na potrzeby mieszkańców, głównie pieszych i rowerzystów.

Początek wykładu pt. „Life between buildings” zaplanowano na godzinę 15:00 w auli Wydziału Architektury (budynek E-1, ul. B. Prusa 53/55, s. 319). Po zakończeniu prelekcji zaplanowana jest dyskusja z gościem.
 
Na wykład zaprasza Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wizyta jest finansowana ze środków Miasta Wrocławia w ramach Visiting Professors, funduszu Scientiae Wratislavienses. 
 
 

*Jan Gehl jest profesorem na Wydziale Architektury Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Jego badania dotyczące przestrzeni i życia publicznego
w miastach, zostały wdrożone nie tylko w Danii, ale także w wielu innych miastach Europy i świata. Jest autorem wielu publikacji. Najnowsza książka Miasta dla ludzi zostanie opublikowana przez Island Press w lipcu 2010 r. Profesor otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. Sir Patrick Abercrombie Prize – for exemplary contributions to Town Planning, przyznaną przez Międzynarodową Unię Architektów. Jest również doktorem honoris causa Heriot-Watt University w Edynburgu, a także honorowym członkiem kilku prestiżowych instytucji architektonicznych: The Royal British Institute of Architects, American Institute of Architects, Royal Architectural Institute of Canada, Planning Institute of Australia.