Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Międzyzdroje miastem gwiazd między 8 a 12 lipca 2009 r.

Nadchodzące wakacje w Międzyzdrojach upłyną pod znakiem kultury. 8 lipca br. rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Gwiazd, zmieniając nadmorski kurort w prawdziwą kuźnię artystyczną i miejsce spotkań międzynarodowych gwiazd. Miejskie ulice, nadmorskie bulwary, skwery i plaże zapełnią się artystami, którzy przeniosą widzów w ezoteryczny świat sztuki. 
 
Wielokulturowy tygiel
 
Od wielu lat Międzyzdroje pełnią funkcję wakacyjnej stolicy kultury i sztuki – miasta festiwalu, filmu, celebrytów i kreacji artystycznych międzynarodowych gwiazd. Tradycją Międzyzdrojów jest propagowanie kultury i sztuki na najwyższym poziomie. W tym roku, po raz pierwszy widzowie
i słuchacze w Międzyzdrojach będą mogli podziwiać również międzynarodową bohemę. Do udziału zostali zaproszeni bowiem przedstawiciele sztuki z różnych części Europy. Tym samym Międzyzdroje na stałe zapiszą się na artystycznej mapie Europy, stając się domem dla barwnego i wielokulturowego Festiwalu.
 
Muzyka, film i teatr
 
Festiwal rozpocznie się od spektakularnej parady, która przejdzie Promenadą Gwiazd. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Każdy dzień będzie miał swój rytm. Popołudniami będziemy świadkami spektakli plenerowych, spotkań z artystami i koncertów kameralnych. Wieczory upłyną pod znakiem koncertów gwiazd, spotkań z kinem i całonocnych zabaw.
 
Festiwal został podzielony na trzy części: filmową, teatralną i muzyczną. Projekcje filmów fabularnych będą odbywały się w kinie na plaży, a pomiędzy nimi zostanie pokazany blok wyselekcjonowanych filmów niezależnych. Widzowie będą mogli podziwiać przedpremierowy pokaz wybranego polskiego filmu, jak i zestaw premierowych filmów europejskich. Pokazom towarzyszyć będą spotkania
ze znanymi reżyserami i aktorami. Codziennie zostaną zaprezentowane także spektakle dramatyczne
i muzyczne – zarówno sceniczne, jak teatry uliczne.
 
Trzecią część Festiwalu wypełnią formy muzyczne. Uczestnicy Festiwalu w Międzyzdrojach będą świadkami koncertów uznanych piosenkarzy i zespołów muzycznych. Festiwal zakończy się uroczystą Galą. Finałowy koncert odbędzie się 12 lipca i będzie połączeniem wszystkich muz prezentowanych na Festiwalu. 
 
Gwiazdozbiór
 
Rozgrywające się w Międzyzdrojach wydarzenie kulturalne nie bez kozery jest Festiwalem Gwiazd. Udział w nim wezmą bowiem najbardziej znane osobistości ze świata polskiego showbiznesu. Letnia stolica Polski po raz pierwszy zagości także międzynarodową bohemę oraz celebrytów. Na liście zaproszonych gości znajdują się nazwiska wybitnych aktorów, muzyków i osobowości ze świata kultury i sztuki z Europy.