Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Miesiąc Fotografii w Krakowie

Akademia Fotografii zaprasza na wystawy, warsztaty i spotkania z wykładowcami w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

W tym roku do Programu Off Miesiąca Fotografii zakwalifikowały się aż trzy wystawy słuchaczy i absolwentów Akademii.
Już 7 maja zapraszamy na dwa pierwsze wernisaże: O godzinie 16:00 w klubie Face2Face przy ul. Paulińskiej 28 rozpocznie się wernisaż wystawy „Mury” Marcina Bocińskiego – absolwenta Akademii Fotografii.
 Pracę nad cyklem artysta rozpoczął w 2008 roku. Powstałych zdjęć nie traktuje jako dokumentacji aktów wandalizmu. Wyszukując i fotografując kolejne napisy, zastanawiał się jakie wewnętrzne powody popychają człowieka do wyjścia na miasto z pędzlem i puszką farby.
 
O godzinie 17:00 w Moment Resto Bar & Music, przy ul. Józefa 26 zapraszamy na wernisaż wystawy „Filharmonia” Marcina Gierbienisa – słuchacza Akademii Fotografii w Krakowie.
Projekt został wykonany w 2009 r. w pochodzącym z lat 70. gmachu Filharmonii w Rzeszowie, który zostanie niedługo gruntownie przebudowany. Cykl nie jest tylko dokumentacją fotograficzną budynku, ale również utrwaleniem zanikającej epoki. Jest rejestracją wybranych miejsc, które od lat nie ulegały przemianom. Kadry wypełniają przedmioty, które tworzą tożsamość miejsca. Pokazują stylistykę budynku, meble oraz zwykłe rzeczy, związane z codziennym życiem filharmonii.
 
10 maja o godzinie 18:30 w Kinie 18 przy ulicy Floriańskiej 18/3 [II piętro] rozpocznie się projekcja video pt. „Efemery“ autorstawa Dobrawy Borkały – słuchaczki Akademii Fotografii w Warszawie.
 Efemery ukazują fragment drogi jednostki przez swoisty emocjonalny cyrk. Postać centralna („Chicory“) usidlona jest w życiowe zależności, animowana przez własne popędy, namiętności, oraz inwazyjne, często trudne relacje. Tym wewnętrznym meandrom przypisane są kwiaty Bacha i Australian Bush Flowers, które określają naturę danej implikacji. Choć momentami zagubiona i bezsilna, jednostka podąża jednak naprzód, wiedziona popędami Erosa.