Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Mikołajki dla domów dziecka

Już po raz 20-ty Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Krakowskiej przeprowadza akcję charytatywną „Mikołajki”.

Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy, za które następnie zostaną zakupione prezenty oraz sprzęt rehabilitacyjny dla najbardziej potrzebujących dzieci z krakowskich Domów Dziecka.
Początkowo akcja ta była prowadzona wyłącznie na terenie akademików. Trzy lata temu jej zasięg udało nam się rozszerzyć również na teren Uczelni. W tym roku już po raz drugi wyjdziemy również na ulice naszego pięknego Krakowa, by również i tam zbierać datki dla dzieci.
            Kwesta prowadzona będzie w dniach 23.11- 2.12.2007. Tradycją jest, że osoby kwestujące będą rozdawać darczyńcom pamiątkowe naklejki.
            Cel naszej akcji jest naprawdę szczytny – dlatego też, prosimy osoby które końcem listopada i początkiem grudnia spotkają wolontariuszy z Politechniki Krakowskiej o wsparcie nas. A wszystkim Darczyńcom z góry dziękujemy.
             
 
Domy dziecka, którym pomogliśmy do tej pory:
  • ul. Rajska 10 – Ośrodek Opiekuńczo Wychowawczy „Dzieło Pomocy Dzieciom”
  • ul. Tyniecka – Specjalna Szkoła dla Dzieci Niedosłyszących i Niedowidzących
  • ul. Spadochroniarzy 1 – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Jana Siestrzyńskiego
  • ul. Piekarska 4/6 – Dom Dziecka Św. Ludwiki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
 
Nasza pomoc:
 
Za zebrane pieniądze ufundowaliśmy:
– sprzęt rehabilitacyjny
– komputery
– przybory szkolne
– sprzęt sportowy
– zabawki
– sprzęt grający
Mikołajki w skrócie…
 
– Akcja Mikołajki rozpoczęła się w grudniu 1987r. i objęła swoim zasięgiem Dom Studencki nr.1 Politechniki Krakowskiej.
 
– Głównym zwrotem akcji był rok 2004 kiedy to zasięg został poszerzony nie tylko do całego Osiedla Studenckiego, ale również o wszystkie Wydziały Politechniki Krakowskiej. Uzbierano wtedy kwotę 6000zł.
 
– W roku 2005 akcja objęła Osiedle Studenckie PK, wszystkie Wydziały PK oraz Miasto Kraków (głównie okolice Rynku). Uzbierano wtedy kwotę 10000zł.
 

– Rok 2006 uzyskaliśmy wsparcie Galerii Krakowskiej i kwestowaliśmy na placu dworcowym, do naszej akcji dołączył się również Dom Studencki „Merkury” Akademii Ekonomicznej. Zebrano wtedy kwotę 16000zł.